Ekmek ve sigarayı sadece bakkallar satabilecek!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni kanun teklifinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde olduğunu söyleyerek, “Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Bu ürünleri yalnızca bakkallar satacak.” açıklamasını yaptı.
Takip et
Ekmek ve sigarayı sadece bakkallar satabilecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası’nın 27’inci olağan kongresi Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da gerçekleştirildi.

“Artık sigara ve ekmeği bakkallar satacak”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni perakende yasasına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, şu ifadeleri kullandı:

“Getirilecek yasal düzenleme ile zincir marketlerin ekmek ve sigara satabilmesinin önüne geçilecek. Artık sigara ve ekmeği bakkallar satacak. Devletin en üst kademesiyle konuşup, bu meselelerin halliyle alakalı de mühim çalışma yaptık. Biliyorsunuz, Meclis’te kanun. Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Bu ürünleri yalnızca bakkallar satacak.”

Öte Yandan, kongrede yapılan başkanlık seçimlerinde 681 delegenin oyunu alan Palandöken, tekrardan Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odasının başkanlığına seçildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.