adplus-dvertising

Ekmeğin içinden fare çıktı, piknik yapmaya hazırlanan aile soluğu mahkemede aldı

Antalya’da bir marketin fırınından ekmek alıp ailesiyle beraber pikniğe giden genç adam, ekmeği bölünce karşılaştığı manzara karşısında sanki şoke oldu. Ekmeğin içinde telef olmuş fareyi gören vatandaş, marketi Alo 174 Gıda Hattı’na şikayet edip, maddi ve manevi tazminat davası açtı. Olayın halen şokunda olan Alihan Taş, “Artık ekmek almıyoruz. Ekmeği kaynanam kendi yapıyor, öyle yiyebiliyoruz. Daha olayın şokunu üstümüzden atamadık” şeklinde konuştu.
Takip et
Ekmeğin içinden fare çıktı, piknik yapmaya hazırlanan aile soluğu mahkemede aldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, ortalama 1,5 ay önce Kepez ilçesindeki bir marketin fırınında meydana geldi. İddiaya göre, ailesiyle beraber piknik için alışverişe bir markete giden Alihan Taş, marketten 5 ekmek aldı. Piknik alanında yemek için hazırlanan aileden Taş’ın eşi, ekmeğin birisini bölünce karşılaştığı manzara karşısında şoke oldu.

Ekmeğin ortasında telef olmuş farenin bir kısmını gören Taş ve ailesi, markete gidip olayı anlattı. Taş, bir taraftan da Alo 174 Gıda Hattı’na ekmeğin fotoğraf ve videolarını atarak şikayette bulundu. Şikayet sonrası söz konusu işletmede İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri denetim gerçekleştirdi.

Ekmeğin içinden fare çıktı, piknik yapmaya hazırlanan aile soluğu mahkemede aldı

Yapılan araştırmada işletmenin un deposunun arka kısmında fare pislikleri, ekmek fırının arka kısmında yerde el yapımı fare kapanı belirlendi. İşletmeye cezai işlem uygulanırken, raporları talep eden Taş avukatıyla beraber markete maddi ve manevi tazminat davası açtı.

“Olayın şokunu üstümüzden atamadık”

Yaşadıklarının halen şokunda olduğunu dile getiren Alihan Taş, ekmeğin içinden fare çıkmasına mana veremediğini ve olay sonrası Alo 174 Gıda Hattı’na şikayette bulunduğunu anlattı. Mağdur olduklarını ifade eden Taş, “Şok olduk. Mağduruz. Bu Şekilde bir olayın başkalarının başına gelmesin istiyoruz. Marketlerin denetimlerinin sıklaştırılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Ekmeği bölen eşinin yeni doğum yaptığını ve yaşadığı olay yüzünden sütten kesildiğini ileri süren Taş, “Eşim görür görmez midesi bulanıp kusmaya başladı. 1-2 hafta boyunca hastanelere gittik. Daha yeni doğum yapmıştı. 2,5 aylık oğlumuz var. Eşim yemek yemeyince ister istemez oğlum sütten kesildi. Mağduriyetimiz var, kabul edilemez bir olay. Artık ekmek almayı bıraktım. Ekmeği kaynanam yapıp gönderiyor, onu yiyoruz. Daha olayın şokunu üstümüzden atmış değiliz” ifadelerini kullandı.

Ekmeğin içinden fare çıktı, piknik yapmaya hazırlanan aile soluğu mahkemede aldı

“Amacımız bu ve buna benzer olayların bir daha yaşanmaması”

Yaşananlar sonrası müvekkilinin maddi ve manevi zarar gördüğünü söyleyen Taş’ın avukatı Eyüp Yıldırım ise, tazminat davasının yanı sıra savcılığa da suç duyurusunda bulunduklarını ve olayın kamu sağlığı açısından bir suç teşkil ettiğini belirtti. Tüketicinin korunması hakkındaki yasanın tüketiciye imtiyaz tanıdığına dikkat çeken Yıldırım, şunları belirtti:

“Bu olay müvekkile madden ve manen zarar vermiştir. Eşi, ağabeyi, ağabeyinin eşiyle pikniğe gittiklerinde yaşadıkları tiksindirici olay neticesinde tamamı psikolojik olarak olumsuz etkilenmişlerdir. Bunun bir karşılığı olmalıdır ve bu zaten yasada manevi tazminat olarak karşımıza çıkmakta. Biz de bu davayı açtık ve umuyoruz ki adalet tecelli edecektir. Tüketicilerin bu şekilde vaziyetlerde hak aramalarını sürdürmesi gerekiyor. Gerek hakem heyetleri, gerek tüketici mahkemeleri ve vekilleri aracılığıyla hukuki destek alarak süreci takip etmeleri yargılama açısından etkili olacağına inanıyoruz. Bu tarz olayların daha önce de meydana geldiğini görüyoruz. Bizim amacımız bu ve buna benzer olayların bir daha yaşanmaması. En etkin denetim mekanizması olan vatandaşın böyle hak arayışına girmesiyle azaltılacağı inancındayız. Umuyoruz ve biliyoruz ki; halk bu konuda daha da bilinçlenirse bu konuda olumlu neticeler alacağız.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.