Ekmeği Ucuz Satan Fırıncıya Mahkeme “Dur” Dedi

Ekmeği diğer meslektaşlarının aksine vatandaşa ucuza satan fırıncı, mahkeme kararıyla zam yapmak zorunda kaldı.

Bursa’da Kemal Sunal filmlerine taş çıkartacak bir olay yaşandı. Vatandaşın parasına değil duasına talip olduğunu belirten Kazım Balaban, ekmeği 25 kuruş ucuza satıyordu. Diğer fırıncıların rahatsız olup mahkemeye verdiği Balaban, bu kararından geri adım atmaya mecbur kaldı.

Daha önce zam haberlerine konu olan ekmek bu kez farklı bir olayla gündeme geldi. Bursa’da ikamet eden Kazım Balaban isimli fırıncı, kentteki diğer fırınların aksine ekmeği vatandaşa 25 kuruş daha ucuza satıyordu. Bu hareketiyle kısa sürede adından söz ettirmeyi başaran fırıncının gördüğü ilgi, meslektaşlarının rahatsız etmeye başladı. Konuyla ilgili yasal yollara başvuran diğer fırıncılar, Balaban’ın ekmek fiyatlarını kendilerinin sattığı seviyeye getirmesini istedi. Şikayet üzerine hakkında yasal işlem başlatılan Balaban’a mahkemeden kötü haber geldi. Hakim, haksız rekabete sebep olduğuna kanaat getirerek Balaban’dan ekmeğe zam yapması yönünde karar verdi.

VATANDAŞLAR DURUMA TEPKİLİ

Kısa sürede kentte büyük yankı uyandıran olaya vatandaşlar tepki gösterdi. Hakkındaki mahkeme kararını dükkanının camına asarak duyuran Balaban’ın arkasında olduklarını belirten vatandaşlar, ekmeği diğer fırınlarla aynı fiyata dahi satsa alışverişlerinin Balaban’dan yapacaklarını belirtti. Tepki çeken olay, sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı