Ehliyetsiz kullandığı araçla 19 yaşındaki genci ezdi, tek gün hapis yatmadı

Konya'da geçtiğimiz yıl meydana gelen trafik kazasında üniversite öğrencisi Berat Yapar'ın ölümüne yol açan ehliyetsiz sürücü Melik Ünal, dava sonucu yalnızca 18 bin lira para cezası aldı. Hız limitini de aşan Ünal böylece bir gün bile cezaevine girmemiş oldu.

Ehliyetsiz kullandığı araçla 19 yaşındaki genci ezdi, tek gün hapis yatmadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Konya’da görülen bir trafik kazası davası yürekleri yaralayan bir kararla noktalandı. Geçtiğimiz yıl yaşanan trafik kazasında, yolun karşısına geçmeye çalışan üniversite öğrencisi Berat Yapar’a çarpan Melik Ünal’ın yargılanması sona erdi. Mahkeme ehliyetsiz olan ve bir de üzerine belirlenmiş hız sınırını aşan trafik canavarının 18 bin lira ceza almasına hükmetti. Tutuksuz yargılanan Ünal böylece tek bir gün bile hapis yatmadan özgürlüğüne kavuşmuş oldu.

40 METRE FREN İZİ VARDI

Savunmasında 70-80 kilometre hız ile araç kullandığını iddia eden Ünal’ın, Yapar’a çarptığı yerde 40 metre fren izine rastlanmıştı. Mahkeme Ünal’ı, ehliyetsiz araç kullandığı ve yasal hız limitini aştığı gerekçesiyle asli kusurlu bulurken, 100 metre uzakta bulunan yaya geçidini kullanmadığı için canından olan 19 yaşındaki Berat’ın tali kusurlu olduğuna hükmedildi. Özgürlüğüne kavuşan Melik Ünal’a 6 yıla kadar hapis istemi ile dava açılmıştı. Henüz 19 yaşında olan kardeşini toprağa veren abi Asım Yapar ise verilen cezayı yeterli bulmayarak bu kararın toplum vicdanını derinden yaraladığını dile getirdi. Abi Yapar, “Bu kural tanımaz trafik teröristleri yüzünden başkalarının canı yanmasın. Mahkemenin verdiği bu karar kabul edilebilir bir karar değil” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.