adplus-dvertising

Ehliyeti ölü birinin üzerine kayıtlı çıktı

İstanbul’da düzenlenen ‘Yeditepe Huzur’ uygulamasında durdurulan bir araç şoförünün ehliyeti, ölü bir kişinin üstüne kayıtlı çıktı. Polisi de şaşkına çeviren olayda, şoföre ehliyetsizlikten cezai işlem uygulandı.
Takip et
Ehliyeti ölü birinin üzerine kayıtlı çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı’na sayılı günler kala il genelinde saat 19.00 sıralarında “Yeditepe Huzur Uygulaması” yapıldı. Uygulama, Beyoğlu Taksim Meydanı, Fatih Millet Caddesi ve Kadıköy başta olmak üzere tespit edilen birçok noktada gerçekleştirildi. Uygulamaya, Asayiş Şube Müdürlüğü, ilçe emniyet müdürlükleri, Engelleyici Hizmetler, Trafik Denetleme, Havacılık ve Narkotik Suçlarla Mücadele şubelerine bağlı polisler ekipleri katıldı. Taksim Meydanı’ndaki denetimde trafik ekipleri, şoför ve araçların belgelerini inceledi. Asayiş ekipleri de araçları kontrol ederek, şoför ve yolcuların üst aramasını gerçekleştirdi.

Ehliyeti ölen bir kişinin üstüne kayıtlı çıktı

Denetim noktasında durdurulan 17 FP 136 plakalı arabanın şoförü İsmail Asil’in ehliyeti ve belgeleri kontrol edildi. Yapılan kontrollerde ehliyetin İsmail Asil’e değil ölen bir kişiye ait olduğu gün yüzüne çıktı. Bunu duyan şoför şaşırırken, şoföre ehliyeti yanında olmadığı için 477 TL para cezası uygulandı.

“Kimlik benim ama kayıtta başkası ismine, ölü biri ismine çıkıyor”

Denetim sırasında gösterdiği ve kendi ismine düzenlenmiş şoför belgesi polis kayıtlarında ölen bir kişi üstünde kayıtlı çıktığını belirten İsmail Asil, ”Şoför Trafik çevirmesine girdik. Şoför belgemizi verdik, başka biri üstüne çıktı. O kişi de ölü çıktı. Onun için ceza yedik. Bakalım ne olacak. Kayıtta ölü görünüyor. Kayıtta ölü görünüyor. Kimlik benim ama kayıtta başkası ismine, ölü biri ismine çıkıyor” şeklinde konuştu.

Kendi kaskını arkasında oturan kişiye veren motosiklet şoförüne 196 TL para cezası uygulandı.
Uygulamanın gecenin ilerleyen saatlerine kadar süreceği öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.