Eğitimcilerden Prangalı Tayin Eylemi!

Ankara'da toplanan bir grup eğitimci ayaklarına pranga takarak eylem yaptı. Tayin haklarını isteyen öğretmenler yanlarına sembolik bavullar koydu.

Bugün Ankara’da ilginç bir protesto gösterisi vardı. Bir grup öğretmen meydanda toplanarak eylem yaptı. Ulus’ta bir araya gelen eğitimciler tayin haklarını geri istediklerini dile getirerek Milli Eğitim Bakanılğını protesto etti. Eğitimcilerin ayaklarına pranga takmaları ve yanlarına boş bavullar koymaları dikkat çekti.

Sözleşmeli öğretmenlerin özlük hakları konusunda ciddi ve aşılamaz sorunlarla karşı karşıya kaldığını dile getiren grubun sözcüsü, 2016 yılında sözleşmeli olarak eğitimcilik yapmaya başlayan kişilerin tayin haklarının ellerinden alındığını söyledi. Bakanlığa başvurularını yaptıklarını ancak somut bir adım atılmadığını dile getiren sözcü bu duruma acil çözüm bulunması gerektiğini ifade etti. 3 yıllık çalışma sürelerinin ağustos olarak hesaplanmasını isteyen öğretmenler böylece tayin isteyebilecekler.

EKİM AYININ BAZ ALINMASINI İSTEMİYORLAR

Düzenlemenin yeni eğitim yılına yetişmesi gerektiğini dile getiren eğitimciler baz alınan tarihin ekim olarak hesaplanması durumunda ciddi mağduriyetler yaşanacağını, özellikle eş durumundan tayin bekleyenlerin 1 eğitim yılı boyunca ciddi sıkıntıların baş göstereceğini dile getirdi. Ankara kaynaklarından edinilen bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığının bu konu ile ilgili bir çalışmaıs var ve beklenen düzenleme 10 gün içinde yapılacak.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı