Okullarda ara tatil sonrası ilk ders zili bugün çalıyor

Ülke genelinde eğitim-öğretim kaldığı yerden devam edecek ve 19 milyon öğrenci, 1 milyon 200 bin öğretmenle dersbaşı yapacak.

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki 19 milyon öğrenci, 1 milyon 200 bin öğretmenle, eğitim ve öğretim senesinin ikinci ara tatilinin sonrasında bugün dersbaşı yapacak.

Milli Eğitim Bakanlığının takvimine göre, bu sene okullarda ikinci ara tatil, 17-20 Nisan'da uygulandı ve 21 Nisan'daki Ramazan Bayramı tatiliyle birleşti. Öğrenciler, ikinci dönemin ara tatili sonrası ilk derslerine bugün girecek.

Ara tatilde öğretmenler, idari izinli sayıldı ve mesleki gelişimleriyle alakalı seminerleri, Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üstünden istedikleri yerlerden alabildi.

81 ilde bugün itibarıyla merkez ve bütün ilçelerde eğitim öğretim kaldığı yerden devam edecek ve 19 milyon öğrenci, 1 milyon 200 bin öğretmenle dersbaşı yapacak.

Eğitim öğretim dönemi, 16 Haziran'da sona erecek.

Deprem ardından öbür illere naklini aldıran çocuklardan 34 bin 985'i okullarına geri döndü.

Öte yandan, Milli Eğitim Bakanlığınca deprem bölgesindeki 10 ilde LGS ve YKS'ye girecek öğrencilere yönelik açılan 3 bin 450 noktadaki destekleme yetiştirme kurslarından ortalama 145 bin öğrenci faydalanıyor.

Okullarda ara tatil sonrası ilk ders zili bugün çalıyor
Bizi Takip Edin

Bize Katılın