Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Nedir? Uzaktan Eğitim Kapsamında 3 GB Hediye İnternet Kampanyası

Uzaktan eğitim süreci, 1 haftalık tatilin ardından 23 Mart tarihinde başlayacak. Türkiye’de hizmet veren tüm GSM operatörleri, bu faaliyet kapsamında öğrencilerin platforma erişim için 3 GB’lık internet kotası hediye edecek…
Takip et
Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Nedir? Uzaktan Eğitim Kapsamında 3 GB Hediye İnternet Kampanyası
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’de ilk Corona virüsü vakasının görülmesinin ardından, salgının yayılmaması için çeşitli tedbirler alınmaya başladı. 12 Mart tarihinde yapılan toplantıda üniversitelerin 3 hafta, ilk, orta ve lise eğitimi verilen okulların ise 1 hafta tatil edilmesi, sonraki haftadan itibaren de 1 hafta boyunca uzaktan eğitim verilmesi kararlaştırıldı.

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Nedir? Uzaktan Eğitim Kapsamında 3 GB Hediye İnternet Kampanyası

Uzaktan eğitim hizmeti, Eba.gov.tr adresi ve TRT üzerinden 23 Mart tarihinden itibaren verilmeye başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir açıklama yaparak söz konusu eğitim sistemi hakkında merak edilenleri paylaştı. Selçuk, uzaktan eğitim sistemi için bütün hazırlıkların tamamlandığını, platformda farklı kademe ve dereceler için dökümanların mevcut olduğunu ifade etti.

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Nedir? Uzaktan Eğitim Kapsamında 3 GB Hediye İnternet Kampanyası

Eğitim Bilişim Ağı’na Erişim İçin Ücretsiz İnternet

Uzaktan eğitim sistemi için ücretsiz olarak sunulacak 3 GB internet kotası, sadece eğitim ve bilişim ağına ulaşmak için kullanılabilecek. Kullanıcıların diğer internet siteleri veya uygulamalara giriş yapması halinde, kullanım verisi standart kotadan karşılanacak.

Milli Eğitim Bakanı, uzaktan eğitimle ilgili detaylı bilgilerin önümüzdeki günlerden itibaren verilmeye devam edileceğini, öğrencilerin bu 1 haftalık tatil sürecini dinlenme ve kişisel gelişimleri için kullanmalarını istediğini belirtti. Bakan Ziya Selçuk, salgının boyutlarının küresel hale geldiğini ve bütün bireylerin bunun bilinciyle hareket etmelerinin önemli olduğunu söyledi.

EBA Eğitim, Bilişim ve Ders Ağı Nedir?

Öğrenci, öğretmen ve velilerin yararlanabildiği Eğitim Bilişim Ağı (EBA), öğrencilerin ders içeriklerine tek bir yerden ve kolay şekilde erişmesine imkan sunuyor. Öğrenciler bu platform üzerinden kontrol edilmiş birçok yayın, video, deneme sınavları ve kaynaklara ulaşabilmektedir.

İnternet erişimin olduğu bütün cihazlardan erişilebilen Eğitim Bilişim Ağı, veliler için de çeşitli imkanlar sunuyor. Bunlar; öğrencilerinin sınav tarihleri ve çalışmalarını gözlemleme, sistem tarafından oluşturulan analiz raporları sayesinde çocuklarının gelişim sürecini takip edebilme ve öğrencinin ders performansını izleme gibi imkanlar şeklinde sıralanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.