Ege’nin şarkılarını çalan Yunanistan’a yeni dava açıldı!

Ege, “Yaz Aşkım” şarkısını intihal ederek yeni bir şarkı yazan Yorgo Theofanous’a Yunanistan’da ikinci defa dava açtı. Ege, Yunan bestecinin “Dudaklarında Isıt Beni” şarkısını da izinsiz kullandığını öne sürdü.
Takip et
Ege’nin şarkılarını çalan Yunanistan’a yeni dava açıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ege’nin 90’lı senelere damga vuran “Yaz Aşkım” şarkısının bir kısmını Yunanlı müzisyen Yorgo Theofanous intihal ederek “Ma De Ginetai” ismiyle tekrardan bestelemişti.

Şarkı da Antonis Remos tarafından yorumlanmıştı. Ege’nin 2013 senesinde Yunanistan’da besteciye açtığı dava nihayet neticelendi.
Mahkeme, şarkının büyük oranda Ege’ye ait olduğuna karar verirken, tazminata gerek görmedi. Gerekçeli karara göre, 5 senelik zaman aşımı nedeniyle tazminat ortadan kalktı.

Ege’nin şarkılarını çalan Yunanistan’a yeni dava açıldı!

Yorgo Theofanous

Ege, konuyla alakalı şu açıklamayı yaptı:
“Bu Şekilde çarpık karar olabilir mi? Bana ait olan şarkıdan intihal edilen ‘Ma De Ginetai’, bir içecek şirketinin kampanya müziği olarak kullanıldı. Theofanous ve Remos’a yüz binlerce euro ödeme yapıldı yani telif hakkımın ihlaline devam edildi.” Ege, temyize başvuracaklarını belirtti ve ekledi: “Remos’a da kırgınım çünkü haksız tanıklık etti.”

Ege, kendisine ait ‘Dudaklarında Isıt Beni’ şarkısının da Theofanous tarafından intihal edildiğini söyledi. Theofanous’un ‘Mia Kokkini Grammi’ ismiyle ortaya çıkardığı bu şarkının da Natasha Theodoridou tarafından yorumlandığını dile getirdi.

Ege’nin avukatı İlkser Akbulut ise “Mesam Teknik Kurulu’nun araştırmasının akabinde Yunanistan’da Theofanous aleyhine ikinci bir dava açıldı, bu davanın da kazanılacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Ege’nin şarkılarını çalan Yunanistan’a yeni dava açıldı!

Kitap alışverişi
Ege önceki gün İstinyePark’ta kitap alışverişi yaparken görüntülendi. Meşhur şarkıcı, “Çok severek okuduğum Amin Maalouf’un yeni kitabını satın aldım” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.