adplus-dvertising

Egemen Bağış: “Medyanın Kumpasına Uğradım”

Eski AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, 17 – 25 Aralık sürecinde yalan haberlerle mağdur edildiğini söyledi.
Takip et
Egemen Bağış: “Medyanın Kumpasına Uğradım”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eski AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, 17 – 25 Aralık süreciyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Bağış, “Ben de şahsen yalan haberlerin mağduru olmuş biriyim” ifadelerini kullandı.

Eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Brüksel’deki New Europe Dergisi’nde “Şiddet, Yalan Haber ve Sorumlu Medya” adlı bir makale yazdı. Bağış yazdığı makalede, “Sosyal medyada akılalmaz türdeki vahşetlere tek dokunuşla ulaşılabiliyor. Bilgisayar oyunları ise gençlere hayatlarında adlarını duymadıkları silahları nasıl kullanabileceklerini gösteriyor” şeklinde ifadeler kullandı.

“KUMPASA UĞRADIM”

Medya kuruluşlarının tekelleşmesinin mutlaka engellenmesi gerektiğini de belirten Bağış, “Ben de şahsen yalan haberlerin mağduru olmuş bir insanım” dedi. 17 – 25 Aralık sürecinde yalan haberlerin ve tekelleşmiş medyanın hedefi haline getirildiğini belirten Bağış, “Montajlı ses kayıtlarıyla bir kumpasa uğradım. Bu illegal kampanyanın merkezinde olan medya çalışanları, ‘haber malzemesi’ olarak gördükleri bu olayın ilgi çekeceğinin farkında olarak hareket ettiler” diye konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.