Efsanelere Konu Olan Kuş, Elif’in En Yakın Arkadaşı Oldu

Birçok efsaneye konu olan ebabil kuşu, kendisini iyileştiren Elif Kılıç’ın yanından bir an olsun ayrılmıyor. Aralarında özel bir bağ olan ikilinin dostluğu, görenleri hayran bırakıyor.

Kütahya’da görenleri şaşırtan bir dostluk hikayesi yaşanıyor. Okula gittiği esnada durakta yaralı olarak bulduğu ebabil kuşunu uzun uğraşlar sonucu iyileştirmeyi başaran Elif Kılıç, mücadelesinin karşılığında duyanları şaşkına uğratan bir dostluk hikayesinin kahramanı oldu.

Birçok efsaneye konu olan ebabil kuşu, bu kez 14 yaşındaki Elif ile kurduğu dostlukla gündeme geldi. Her şey otobüs durağında başladı. Küçük kız, okula gittiği esnada tesadüfen yaralı ebabil kuşunu fark etti. Yaralı kuşu incitmeden bulunduğu yerden alıp çantasına koyan küçük kız, evinin yolunu tuttu. Ürkek yapıları ile tanınan ebabil kuşunu kendisine alıştırmak için çaba harcayan küçük kız, bir taraftan da kuşun yaralarını tedavi etmeye çalıştı. Uzun uğraşlar sonucunda ebabil kuşunu sağlığına kavuşturan küçük kız, çok geçmeden mücadelesinin karşılığını da almaya başladı.

HERKESİ HAYRAN BIRAKAN DOSTLUK

Durakta bulduğu ürkek kuş, artık kendisini iyileştiren Elif’e güveniyordu. İkili arasındaki bağ her geçen gün daha da sağlamlaştı. Fil Suresi’nde de adı geçen ve Kabe’yi yıkmaya gelen Ebrehe’nin ordusunun felaketi olan ebabil kuşlarından biri, şu sıralar Elif’in en yakın arkadaşı konumunda… İkili arasındaki özel bağ, herkesi kendine hayran bırakıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı