Efsane Uzay Görevi Dizi Haline Getiriliyor!

Özel televizyon ağı Epix, Televizyon Eleştirmenleri Birliği’nin düzenlediği panelde Rocket Men adlı bir dizi hazırladığını duyurdu. Yeni proje, Apollo 8 görevinin detaylarını izleyiciyle buluşturacak.

Epix’in yeni dizisi, Apollo 8 görevini anlatırken, altı bölümden oluşacak olan dizinin yayın tarihi ise henüz duyurulmadı. Özel televizyon kuruluşu, dizinin oyuncu kadrosu hakkında da herhangi bir bilgi vermedi. Dizi, 2018 yılında Robert Kurson tarafından çıkarılan kitaptan uyarlama olacak. “Roket Adam” adlı kitapta, Apollo 8 görevi ve cesur yolculuğun detayları anlatılıyordu.


Apollo 8 görevinin 50. Yılında çıkan kitap, aya yolculuk yapan ilk astronotları anlatıyordu. Bunun yanında, aynı yıl meydana gelen kaosun arka planı anlatılıyordu. Yüksek seviye siyasi suikastlar ve isyanların Apollo 8 görevi ve sonrasındaki görevler için ortamın nasıl oluşturulduğu araştırılıyordu. 21 Aralık 1968 tarihinde başlayan yolculuk, astronotların aya ilk temasıyla dünya tarihine geçti. 6 gün süren zorlu görevin ardından astronotlar, ayın yüzeyinin yanı sıra meşhur “Dünya” fotoğrafını çekmişti. Frank Borman, James Lovell ve William Anders işlerini başarıyla tamamlamışlardı. Dizi tüm bu süreci detaylı olarak anlatacak.

TEK UZAY DİZİSİ O DEĞİL

Geçen yıl yönetmen Damien Chazelle, biyografik drama filmi olan Ay’da İlk İnsan filmini yayınlamıştı. Film, Neil Armstrong’un aya attığı ilk adımı anlatıyordu. 2020 yılında National Geographic Channel, Tom Wolfe’un kitabını kaynak alarak, Mercury 7 astronotlarını anlatan bir antolojik drama yayınlayacak. The Right Stuff ismiyle yayınlanacak olan dizide, ABD uzay programının ilk yılları anlatılacak. Dizi, soğuk savaşın devam ettiği yıllarda Rusya’nın uzay mücadelesini önde götürdüğü süreci ve ABD’nin Mercury projesini başlatmasını izleyiciyle buluşturacak. Son günlerde birçok ülkeden gelen uzay haberleri üzerine, bu tarz dizi ve film projelerinin ortaya çıkması gayet normal karşılanıyor. Önümüzdeki yıllarda ülkelerin uzayda silahlanma ve alan kapmacasına şahit olurken, bir yandan da işin geçmişini televizyon ve sinemalardan izleyebileceğiz.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı