Efsane Çizgi Roman Netflix’e Uyarlanıyor!

Netflix, ödüllere doyamamış efsane çizgi roman serisi “Sandman”in dizisi için çalışmalara başladı.

Neredeyse 30 yıla yakındır sevenleri tarafından ekranlara beklenen sevilen çizgi roman serisi Sandman, sonunda geliyor. Netflix Original dizisi olarak yayınlanacak Sandman, 90 yıllarda yayınlanmış 10 ciltten oluşuyordu. Rüyalar dünyasının hakimi ve ölümsüz Morpheus’un serüvenini, büyülü bir dünyanın içerisinde anlatan çizgi roman, o dönemde 26 farklı büyük öldüle layık olmuştu.

26 FARKLI BÜYÜK ÖDÜLÜN SAHİBİ OLMUŞTU

Dizi hakkında ortaya çıkan bilgiler ise henüz çok kısıtlı. Sandman dizisinin başlangıç tarihi ya da kaç sezondan oluşacağına dair herhangi bir bilgi henüz duyurulmadı. Yine de, çizgi roman dünyasının efsanelerinden birisini Netflix’te görecek olmak, hayranlarını heyecanlandırmışa benziyor.

Dizinin yapımcılığını aynı zamanda kült çizgi roman serisinin yazarı Neil Gaiman ve David S. Goyer yapacak. Sandman’in ihtişamlı dünyasının senaryosunu ise Wonder Woman’ın da senaryosunu yazan Allan Heinberg yazacak. Wonder Woman filmi diğer DC evreninde geçen filmler arasında en beğenilen film olmuştu. Sandman serisinin yayın hakları Warner Bros. firmasının elinde bulunuyor. İddialara göre ise Warner Bros. Netflix ile kazançlı bir sözleşmeye imza atmış.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı