Efsane At Grand Ekinoks Uyutuldu!

Türkiye geçen pazar koşulan Gazi Koşusu’nu konuşurken, 2001 yılının efsane Gazi Şampiyonu Grand Ekinoks uyutulduğu haberini alan yarış severler adeta yıkıldı.

Kış aylarında vizyona giren ve efsane at Bold Pilot’ın hayatını anlatan Bizim İçin Şampiyon filmi, hiç ilgisi olmayan binlerin at yarışına ilgi duymasını sağladı. Bu yoğun ilgi geçen pazar günü koşulan 93. Gazi Koşusu’nda da kendini hissettirdi ve Veliefendi tribünlerinde adeta adım atacak yer kalmadı. Bu gelişmeler ile yarışseverin heyecanı son günlerde tavan yaharken bugün gelen bir haber at yarışı tutkunlarını hüzne boğdu.

2001 yılında efsane bir yarış ile genç jokey Yalçın Akağaç ile Gazi Koşusu’nu kazanan fenomen atlardan Grand Ekinoks, sahiplerinin aldığı karar ile bugün uyutuldu ve bizlere veda etti. 24 Haziran 2001 günü koşulan yarışta favori olan ve mükemmel bir performans gösteren efsane at koşuyu 2,28,86 ile Redneck’in önünde tamamlamıştı.

JOKEY AKAĞAÇ DA ZOR GÜNLER GEÇİRDİ

Bu yarışta Grand Ekinoks ile Gazi Şampiyonluğu yaşayan genç jokey Yalçın Akağaç ise bir süre sonra attan düşerek felç kalmış ve bu durum yarışseverleri bir hayli üzmüştü. Kariyerine Gazi Koşusu dahil toplam 18 birincilik sığdıran efsane atın yavruları da kendisi gibi üstün performanslar sergilemişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı