Efnan isminin anlamı ne, Efnan ne demek? Efnan Kuran’da geçiyor mu?

Efnan isminin anlamı, Aziz dizisinde yer alan karakter nedeniyle pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Kız bebeklerine koyulan bu isim anlamı diziden sonra merak edilmeye başlandı. Peki “Efnan ne demek? Efnan ismi Kuran’da geçiyor mu?”
Takip et
Efnan isminin anlamı ne, Efnan ne demek? Efnan Kuran’da geçiyor mu?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsimler insanların en dikkat çeken parçalarındandır. Bu sebeple bebekler için isim seçilirken anlamları güzel olan isimler aranmaktadır. Aziz dizisinde yer alan Efnan karakterinin ardından Efnan ne demek? Efnan isminin anlamı nedir? sorularının yanıtı merak edildi. Peki, Efnan ismi hangi cinsiyet? Efnan Kuran’da geçiyor mu?

Pek çok ebeveyn son dönemlerde Efnan isminin anlamını öğrenmeye çalışıyor. Bu ismin Arapça üzerinden Türkçeye çevrilmiş anlamı, ‘Cennetteki güzel gözlü kız’ biçiminde öne çıkıyor. Böylesi etkileyici ve derin anlamı ile beraber anne babaların kız çocukları için en çok tercih ettiği isimler arasına girmiş durumda. Hem güzel telaffuzu hem de beğeni toplayan anlamı üzerinden minik yavrunuz için keyifle değerlendirebilirsiniz.

EFNAN NE DEMEK TDK?

Efnan isminin Türk Dil Kurumu sözlüğünde bulunan anlamı,

Türler veya çeşitler,

Kulaktan kulağa yayılan öykü,

Cennetteki güzel ağaçlar

Ağaçların yayılan dallan dalları ve tohumdan filizlenen körpe ve küçük sürgün anlamlarını da taşımaktadır.

EFNAN İSMİNİN ANLAMI

Bu ismin Arapça üzerinden Türkçeye çevrilmiş anlamı, ‘Cennetteki güzel gözlü kız’ biçiminde öne çıkıyor. … Kız çocukları için kullanılan bu güzel Efnan ismi Kur’an-ı Kerim’de yer alan adlar arasındadır.

EFNAN KURAN’DA GEÇİYOR MU?

Aynı zamanda pek çok kişi bu ismin Kur’an-ı Kerim’de geçip geçmediğini merak ediyor. Kız çocukları için kullanılan bu güzel Efnan ismi Kur’an-ı Kerim’de yer alan adlar arasındadır. Bu konuda hem isim hem de sözcük anlamı üzerinden değerlendirilir. Eğer minik yavrunuz adına henüz bir isimde karar kılmamış iseniz Efnan ismini mutlaka listeye almanız önerilir.

Efnan ismi Kuran-ı Kerim’in 55. suresi olan Rahman suresi 48. ayette geçiyor.

EFNAN İSMİ HANGİ CİNSİYETE VERİLİR?

Efnan isminin kökeni Arapça’dır. Kökenine göre erkeklere verilen Efnan ismi ülkemizde kadınlara da verilmektedir.

TÜRKİYE’DE KAÇ TANE EFNAN VAR?

Türkiye’de Aralık 2018 itibariyle tam olarak 1.203 tane Efnan ismini kullanan insan bulunuyor, İstanbul’da ise toplam 350 tane Efnan var.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.