adplus-dvertising

Edirneli esnafın şemsiyeli çözümü ‘insanlık ölmemiş’ dedirtti

İstanbul’dan Edirne’ye tarihi ve turistik noktaları gezmek için gelen ve üzeri açılır aracının cam tavanını açık unutan Yaşar Yılmaz Cebioğlu’nun imdadına Edirneli esnaf yetişti. Geçtiğimiz gün etkili olan sağanak yağışta iş yerinin karşısında park halinde olan bir aracın üzerinin açık olduğunu gören esnaf, şoföre ulaşamayınca çareyi üzerini şemsiye ile kapatmakta buldu.
Takip et
Edirneli esnafın şemsiyeli çözümü ‘insanlık ölmemiş’ dedirtti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edirne’de geçtiğimiz gün etkili olan sağanak hazırlıksız yakalanan vatandaşlara zor anlar yaşatmıştı. Bunlardan birisi de otomobiliyle şehrin tarihi ve turistik noktalarını gezmeye gelen Yaşar Yılmaz Cebioğlu oldu.
Üzeri açılır aracının cam tavanını açık unutup gezmeye giden Yaşar Yılmaz Cebioğlu, geriye döndüğünde gördüğü manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Şiddetli yağış karşısında iş yerinin önündeki malzemeleri toplamaya çıkan Edirneli Esnaf Volkan Küpeli, üzeri açık kalan aracın şoförüne ulaşamayınca cam tavanın üstünü şemsiye koyarak içeriye yağmur girmesini önledi. Edirneli esnaf yaptığı bu hareketle Cebioğlu’nun aracında oluşabilecek hasarı engelledi.

Edirneli esnafın şemsiyeli çözümü ‘insanlık ölmemiş’ dedirtti

Edirneli esnafın şemsiyeli çözümü ‘insanlık ölmemiş’ dedirtti

“İnsanlığın ölmediğini bir defa daha anladım”

Aracının yanına geldiğinde karşılaştığı manzara karşısında hem şaşkınlık yaşayan hem de duygulanan Yaşar Yılmaz Cebioğlu, “Aracımın yanına birkaç saat sonra geldim. Yaklaşınca bir baktım ki üstünde bir adet şemsiye ve üstüne bir taş koymuşlar. Şaşkınlık yaşadım bu şemsiyeyi neden arabamın üstüne koydular diyerek. Yaklaşınca baktım ki aracın açılır tavanını açık bırakmışım. Sağ olsunlar duyarlı vatandaşlar aracımın su almaması için şemsiyeyi koymuşlar. Hemen karşıdaki esnaflara sordum. Esnafın bu duyarlı hareketi beni çok duygulandırdı. İnsanlığın ölmediğini bir defa daha anladım. Bütün Türkiye’ye Edirneli esnafın yaptığı bu hareketi göstermek için sosyal medya hesabımdan paylaştım. Bu duyarlı hareketinden dolayı esnaf kardeşime bir vefa borcum oluştu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Unutkanlığım yüzünden yaşanacak büyük bir hasardan beni kurtardı” biçiminde açıklamada bulundu.

Edirneli esnafın şemsiyeli çözümü ‘insanlık ölmemiş’ dedirtti

Edirneli esnafın şemsiyeli çözümü ‘insanlık ölmemiş’ dedirtti

“Araca zarar gelmemesi için üstünü şemsiye ile kapattık”

Aracın cam tavanının açık olduğunu görünce ilk olarak aracın şoförüne ulaşmaya çalıştığını ve polis ekiplerini aradığını belirten Edirneli Esnaf Volkan Küpeli, şiddetli yağmur karşısında araca zarar gelmemesi için şemsiyeyle tedbir aldığını aktardı.

Yağmurdan korumak için ilk olarak naylon koyduklarını ve rüzgârın etkisiyle naylon uçması sonrası dükkânın içerisinden şemsiye alıp bir şeyler yapmaya çalıştıklarını söyleyen Küpeli, araç sahibinin bu vaziyeti sosyal medya hesabında paylaşması ve teşekkür etmesinden dolayı gurur duyduklarını ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.