adplus-dvertising

Edirne’de şiddetli yağış nedeniyle mahsur kalan bebeği AFAD kurtardı

Edirne’de aniden bastıran şiddetli yağış sonrası bebeğiyle beraber mahsur kalan aileyi AFAD ve jandarma ekipleri kurtardı.
Takip et
Edirne’de şiddetli yağış nedeniyle mahsur kalan bebeği AFAD kurtardı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edirne’de aniden bastıran şiddetli yağış sonrası şehrin birçok yerinde yaşam felç oldu. Edirne’ye bağlı Bosnaköy mevkiinde piknik yapan aile bebeğiyle beraber yoğun yağış nedeniyle mahsur kaldı. Arabalarıyla bölgeye giderek piknik yaptıkları esnada yağmur sularından dolayı yaşanan su birikintileri ve toprak yolun çamura dönmesi sebebiyle kırsal alanda kalan aile bebekleriyle beraber alandan çıkamadı. Daha sonra 112 acil çağrı merkezini arayan aile yardım istedi.

İhbar üstüne olay yerine AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Söylenen bölgeye giden ekipler küçük bebek ve ailesini kurtardı. Sağlık ekiplerinin olay yerindeki kontrolünün sonrasında aile evine götürüldü.

“Yürüyerek ana yolla kadar geldik”

Bebeğin babası Aytaç Uçak, yağmurun bir anda etkisini gösterdiğinden dolayı arabalarıyla bulundukları bölgeden çıkamadıklarını söyleyerek, “Yollarda su birikintileri ve çamur yaratığından dolayı çıkamadık. Biz de 112 acil çağrı merkezini arayarak yardım istedik. Jandarma ekiplerimiz bize ulaştı. Daha sonra AFAD ekipleri konumumuzu buluğu için biz de onların yakınına geldik ve onlara yardımcı olduk. Eşim ve çocuklarım geride kaldığı için AFAD aracı oraya giderek onları kurtardılar. Burada da sağlık ekipleri tedavilerini yaptılar. Mahsur kaldığımız bölgeden ana yolla kadar yürüyerek geldik. AFAD ekipleri de eşlerimizi ve çocuklarımızı oradan alarak bize ulaştırdılar. Bize yardımcı oldukları için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

“Yollar çamura bulandı”

Yoğun yağış sebebiyle köyde mahsur kaldıklarını ifade eden Zuhal Toksöz, “Bebeğin maması kalmadığından dolayı yardım istedik. Şu an ambulansta tedavi ediliyor. 2 adet aracımız olmasına karşın su birikintisi ve çamurlaşan yoldan dolayı alandan çıkamadık” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.