adplus-dvertising

Edirne’de 2 Bulgar iş adamını kaçırma girişimi güvenlik kamerasında

Edirne Kapıkule’de Bulgar 2 iş adamını kaçırma girişiminde bulunan 2 şüpheli kendilerini polis olarak tanıtıp, Bulgar vatandaşını kelepçelemek isteyince çıkan arbede neticesi çevredeki vatandaşların da yardımıyla otomobille kaçıp köye saklandılar, köy halkı tedirgin olurken Jandarma ise köyü ablukaya alarak her yerde arama çalışmalarını sürdürüyor.
Takip et
Edirne’de 2 Bulgar iş adamını kaçırma girişimi güvenlik kamerasında
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre olay, Edirne Kapıkule Sınır Kapısı’na yakın bir dinlenme tesisinde yaşandı.
İddiaya göre, Bulgar iş adamını takibe alarak İstanbul’dan Edirne’ye gelen 2 şüpheli Kapıkule güzergahında bulunan bir tesiste kendilerine polis süsü vererek kelepçe takma suretiyle alışveriş için yurda gelen Bulgar iş adamı P.N. ve D.Z’yi zorla kaçırmaya çalıştılar. İş adamlarını kaçırma girişimi ise anbean güvenlik kamerasına yansıdı. Bu sırada 2 zanlıya direnen Bulgarlar arabaya binmemek için direndi. Çıkan arbedeye tesiste bulunan vatandaşların da müdahil olmasıyla beraber linç edileceğini anlayan 2 şüpheli arabayla binerek kaçtı.

Edirne’de 2 Bulgar iş adamını kaçırma girişimi güvenlik kamerasında

“Araba köyde terkedildi”

İhbar üstüne otomobilli takibe alan polis ve jandarma ekipleri Edirne’nin Süloğlu ilçesine bağlı Geçkinli Köyünde otomobilli terk etmiş vaziyette buldu. Jandarma ekipleri kaçan şahısların yakalanması için Süloğlu ilçesinde köyde ve Yunanistan sınırında geniş çaplı arama tarama faaliyetleri başlattı. Köy halkı ise zanlıların evlerine gizlenme olasılığının olabileceği korkusuyla tedirgin oluyor.

“Köy halkı tedirgin”

Köylerinde çok sayıda jandarma aracının devriye attığını görünce tedirgin olduğunu ifade eden Fikret İnan, “Burada 8-10 civarında jandarma aracının dolaştığını gördük. Olaya vakıf olmadığımız için vaziyetten şüphelenip soruşturduk. Daha sonra olayın Kapıkule’de başlayıp bizim köyde devam ettiğini öğrendik. Zanlılar köyde olabilir bunun için tüm köy halkı olarak tedirginiz. Şu anda köy içinde ve çevrede jandarma ekipleri arama çalışmaları yapıyor. Drone ile de aramalar sürüyor. Şu anda herkes karamsar çünkü köye 2 kişinin geldiğini görenler de olmuş, bu yüzden tedirgin vaziyetteyiz” şeklinde konuştu.

Edirne’de 2 Bulgar iş adamını kaçırma girişimi güvenlik kamerasında

“Evimin önünden geçerken gördüm”

Köy sakinlerinden Sezai Çal da yabancı kişileri köyde gördüğünü söyleyerek, “Benim evimin önünden 2 kişi geçti. Ben onlarla konuşmadım ama şüphelendim. Daha sonra köy meydanına geldim. Araçlarını da yukarda bırakmışlar. Daha önce köyümüzde böle bir şey yaşanmadı” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.