adplus-dvertising

Edip Akbayram’dan iptal olan konseriyle ilgili açıklama geldi

Ünlü sanatçı Edip Akbayram’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Ereğli’de vereceği konser, Zonguldak Valiliği tarafından Bartın’daki maden faciası gerekçe gösterilerek iptal edildi. Kararın ardından bir açıklama yapan Akbayram, meydanlarda olmasam da yüreğim tüm emekçi, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü kardeşlerimizin yanında.” dedi.
Takip et
Edip Akbayram’dan iptal olan konseriyle ilgili açıklama geldi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Karadeniz Ereğli Belediyesi, Amasra’daki maden faciası nedeniyle 29 Ekim Cumartesi günü Edip Akbayram konserinin iptal edildiğini duyurdu.

KARARI VALİLİK ALDI

Belediyeden yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılında 29 Ekim 2022 Cumartesi günü düzenlenecek olan Edip Akbayram ile Cumhuriyet Konseri; Zonguldak Valiliği’nin aldığı karar üzerine Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’nın E-71303818-000-12734 sayılı yazısıyla 14.10.2022 tarihinde Bartın ili Amasra ilçesinde Türkiye Taş Kömürü Kurumu Amasra maden ocağında grizu patlaması sonrası 41 madencimizin şehit olmasıyla sonuçlanan müessif olay nedeniyle iptal edilmiştir” denildi.

Edip Akbayram’dan iptal olan konseriyle ilgili açıklama geldi

EDİP AKBAYRAM’DAN AÇIKLAMA

Edip Akbayram’ın kızı Türkü Akbayram, sosyal medya hesabından babasının konser iptaline ilişkin açıklamasını paylaştı. Ünlü sanatçı konuya ilişkin, “72 yıla sığdırdığım yaşamım ve 50 yıllık sanat hayatım boyunca; her zaman hak, hukuk ve adalete inanarak emeğin ve emekçinin yanında oldum ve ömrüm yettiği sürece de onların sesi olmaya devam edeceğim” dedi.

Akbayram, açıklamasının devamında şunları söyledi: “14 Ekim’de meydana gelen elim olayda hayatını kaybeden 41 maden emekçisinin acısı yüreğimde bir nebze olsun azalmış değil. Kaymakamlık tarafından iptal edilen Cumhuriyet Konseri ile ilgili olarak bu elim olayın, sadece Bartın ve çevre illerin yası olmadığını Edirne’den Kars’a tüm yurttaşlarımızın, tüm resmi kurum ve kuruluşların yası olduğunu ve aynı üzüntüyü paylaştıklarını ayrıca Cumhuriyet’in hepimizin olduğunu o yüzden de siyasi kararlar ile gölgelenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Her zaman söylediğim gibi benim için ‘Emek en yüce değerdir’. Gönül isterdi ki emekçi kardeşlerimiz ile birlikte yan yana, kol kola, meydanda Cumhuriyet coşkusunu yaşayarak yine onların sesi olabileyim. Ancak meydanlarda olmasam da yüreğim tüm emekçi, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü kardeşlerimizin yanında.”

Edip Akbayram’dan iptal olan konseriyle ilgili açıklama geldi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.