Eczaneye gitmek için izin almak gerekir mi?

Tam kapanma uygulamasıyla birlikte en fazla araştırılan konu ise hangi işletmelerin hizmet vermeye devam ettiği oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan tam kapanma genelgesinde belirtilen kısıtlamadan muaf tutulacak yerler ve kişiler belirlendi. Peki eczaneye gitmek için izin almak gerekir mi?
Takip et
Eczaneye gitmek için izin almak gerekir mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ülkemizin tamamında uygulanan tam kapanmanın ardından eczaneye gitmek için izin almak gerekir mi sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan tam kapanma genelgesinde belirtilen kısıtlamadan muaf tutulacak yerler ve kişiler belirlendi. Peki eczaneye gitmek için izin almak gerekir mi?

Eczaneye gitmek için izin almak gerekir mi?

17 gün sürecek tam kapanma sürecinde eczaneler açık olacak. Pazar günleri ise eczaneler nöbet usulüne göre açık olmaya devam edecek. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan tam kapanma genelgesinde belirtilen kısıtlamadan muaf tutulacak yerler ve kişiler belirlendi. İlaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyet yürüten iş yerleri ile buralarda çalışanlar yasaktan muaf tutularak çalışmaya devam edecekler. Eczaneye gitmek için ekstra bir izin almaya gerek yok.

İstanbul Eczacı Odası ise yaptığı açıklamada, “Kovid-19 önlemleri kapsamında tam kapanma ilan edilen 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında (resmi tatil günleri hariç olmak üzere) 30 Nisan Cuma gününden başlayarak 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar İstanbul il sınırları içindeki eczanelerimiz için mesai saatleri 09.00-18.00’dir.” ifadelerine değindi. Öte yandan değişen saat düzeninin 17 Mayıs itibariyle yeniden 09:00 – 19:00 olarak yeniden güncelleneceği de belirtildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.