adplus-dvertising

Eczacıbaşı Holding: “İtalya’ya fuar için giden 4 arkadaşımızdan haber alınamamaktadır.”

İtalya’da 7 kişinin içinde bulunduğu helikopter kayboldu. Eczacıbaşı Topluluğu helikopterdeki 4 kişinin Türk vatandaşı çalışanları olduklarını açıkladı.
Takip et
Eczacıbaşı Holding: “İtalya’ya fuar için giden 4 arkadaşımızdan haber alınamamaktadır.”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika: İtalya’da dün Lucca kentine bağlı Capannori Tassignano havaalanından kalkan bir helikopter radardan kayboldu. Hellikopterde bulunan 7 kişiden 4’ünün Türk olduğu ve Eczacıbaşı Holding çalışanı olduğu öğrenildi. İşte son dakika haberinin detayları…

Eczacıbaşı Holding: “İtalya’ya fuar için giden 4 arkadaşımızdan haber alınamamaktadır.”

7 KİŞİDEN 4’Ü TÜRK

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgilere göre Lucca kentine bağlı Capannori Tassignano havaalanından dün havalandıktan bir süre sonra radarda kaybolan Augusta Koala AW119 tipi helikopterdeki 7 kişiden 4’ünün Türkiye’den özel bir firmaya çalışan Türk vatandaşları olduğu kaydedildi.

Helikopterdeki Türklerin durumuyla alakalı Türkiye’nin Roma Büyükelçiliğinin, hem İtalyan makamları hem de Türk firmasının yetkilileriyle yakın temas halinde olduğu öğrenildi.

Toskana ve Emilia-Romagna bölgelerinin sınır kesiminde kaybolduğu belirtilen helikopteri arama çalışmalarına gece saatlerinde ara verilirken çalışmaların sabah saatlerinde yeniden başladı.

Helikopterde biri İtalyan pilot, 4’ü Türk ve ikisi Lübnanlı olmak üzere toplam 7 kişi bulunuyordu.

Helikopterin, hijyen ve ev temizlik ürünlerini satan “Roto Cart” isimli bir firmanın müşterilerini fabrikaya taşıma hizmeti verdiği basına yansımıştı.

HELİKOPTERDEKİ 4 TÜRK ECZABAŞI HOLDİNG ÇALIŞANI

Helikopterde bulunanların Eczacıbaşı Holding çalışanı olduğu öğrenildi. Eczacıbaşı Holding tarafından yapılan açıklamada “İtalya’ya fuar için giden 4 arkadaşımızın bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır.” denildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.