Ebru Yaşar kaç yaşında, aslen nereli? Ebru Yaşar ve İbrahim Tatlıses neden küstü?

İbo Show'un bu haftaki konukları arasında yer alan Yaşar nereli, kaç yaşında, evli mi, eşi kim? İTÜ mezunu olan Ebru Yaşar bu sahilde şarkısıyla sanat hayatına başladı. Peki Ebru Yaşar kimdir kaç çocuğu var. Ebru Yaşar'ın estetiksiz hali ve hakkında merak edilenler haberimizde.
Takip et
Ebru Yaşar kaç yaşında, aslen nereli? Ebru Yaşar ve İbrahim Tatlıses neden küstü?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 8 Ağustos 1977

Doğum yeri: Ankara’da doğdu aslen Ağrı Eleşkirt’lidir.

Eğitimi:  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler

Eşi: Necat Gülseven (2015)

Çocuğu: Hasan Poyraz ve Ebru Su

Ebru Yaşar kaç yaşında, aslen nereli? Ebru Yaşar ve İbrahim Tatlıses neden küstü?

Ebru Yaşar, Ağrılı memur bir ailenin çocuğu olarak 8 Ağustos 1977’de Ankara’da doğdu.

Ebru Yaşar’ın bir abisi ve birde kız kardeşi vardır. Babası polis memuru, annesi ise maliye memuru olarak çalışmıştır.İlköğretim 1. sınıfı Ankara’da okumuş ardından babasının tayini nedeni ile gitmiş olduğu Tokat’ta ilköğretim eğitimin tamamlamıştır. Ortaokulu İstanbul’da, Lise’yi ise Bitlis ve Adapazarı’nda okumuştur.

Liseyi bitirdikten sonra İstanbul’a geldi ve müzik hayatına başladı. İTÜ Türk Sanat Müziği Bölümü’nden mezun oldu. 1995 yılının Mayıs ayında Ebru Yaşar Bu Sahilde adlı ilk albümünü Burhan Çaçan’ın şirketinden piyasaya çıkardı.

İkinci klip “Vurulur Düşlerim” şarkısına çekildi. 1999 yılının Şubat ayında İbrahim Tatlıses’in yardımıyla Ebru Yaşar “Seni Anan Benim İçin Doğurmuş” adlı şarkısını piyasaya sürdü.

View this post on Instagram

A post shared by Ebru Yaşar Gülseven (@ebruyasaronline)

Bu şarkı Türkiye genelinde büyük bir etki yarattı ve sanatçı kendini Türk müzik piyasasında ispatladı. Albüm aynı sene 1 milyon barajını geçerek yılın en çok satan albümü oldu. O zamanlar adı yoğun bir şekilde İbrahim Tatlıses’le anıldı ama iki sanatçı da bu tür yorumları kesinlikle reddettiler ve çok samimi arkadaş olduklarını açıkladılar.

4 sene sonra yani 2003 senesinin Mayıs ayında Yaşar “Aşkımız Buraya Kadar” adlı albümünü çıkardı ve bu albümünden “Aşkımız Buraya Kadar”, Yeminim Var” ve “O Değil” gibi birçok hit şarkıya imza attı.

2006 senesinin Haziran ayında Yaşar “Yeşillenirim” adlı albümünü piyasaya sürdü.

Bu albüm Ebru Yaşar’ın en çok satan albümlerinden biri oldu.

27 Ekim 2008 tarihinde sanatçı İsmail YK ile düet yaptığı “Seni Seviyorum” adlı şarkıyı piyasaya çıkarmıştır. Yeni albümüyle kendinden söz ettiren Ebru Yaşar “Seviyorum Seni” albümünün ikinci klibini hareketli “Eğer” parçasının yeni versiyonuna çekti.

Son Olarak Sinan Akçıl imzalı “Kararsızım” adlı şarkıya klip çeken Ebru Yaşar yeni albüm hazırlıklarına da başladı.

24 Haziran 2011 Ebru Yaşar yeni albümü “Delidir” ile müzik dünyasına dönüş yaptı. Üç dilde (Türkçe, Kürtçe ve Arapça) yorumladığı çıkış şarkısı “Delidir”, üç gün içerisinde elektronik ortamda 57.000 kişi tarafından dinlendi ve izlendi.

2012 yılının Haziran ayında kariyerindeki ilk single çalışması olan “Ağlayamıyorum”u yayınladı.

2013 yılının Nisan ayında “Sanat-ı Ebru” adlı albümünü piyasaya çıkartmıştır. Aralık 2014 ise sadece dijital platformlarda çıkan “Cumartesi” isimli single çalışmasını yayımlamıştır.

17 Mayıs 2017’de yeni albümü “Haddinden Fazla” çıkartmıştır. Albümün çıkış şarkısı Gülden Mutlu’ya ait “Nasıl Uyuyorsun” kliplendirilmiştir. Aynı albümün son klibi Öldüm Sahiden adlı şarkıya çekilmiştir. Daha sonra tekli single Tan Taşçı imzalı Cumartesi single çıkarmıştır

Ebru Yaşar, Necat Gülseven ile 2015 yılında evlenmiştir. Çiftin iki çocuğu vardır.

EBRU YAŞAR’IN BOYU VE KİLOSU

Sanatçı Ebru Yaşar’ın boyu 1.66 cm’dir. 57 kilo olduğu bilinen Ebru Yaşar Aslan burcudur.

EBRU YAŞAR VE İBRAHİM TATLISES NEDEN KÜSMÜŞTÜ?

İbrahim Tatlıses ve Ebru Yaşar’ın 15 yıllık küslüğü İbo Show’da son buldu. Bu haberlerin gündeme gelmesinin ardından çiftin arasındaki küslüğün sebebi merak edildi.

Ebru Yaşar ve İbrahim Tatlıses arasında yıllardır devam eden küslük kafamızı en çok kurcalayan dargınlıklardan biriydi. Nedenini kimse anlamadı yıllarca. Ebru Yaşar’ın en büyük hit’lerinden ‘Seni Anan Benim İçin Doğurmuş’un mimarı İbrahim Tatlıses’le küsmüş olması üzücü ve anlaşılmazdı. Neyse ki bu dargınlık sona erdi.

Ebru Yaşar, İbrahim Tatlıses’in programına konuk olduktan sonra eski patronuyla ilgili şunları dile getirmiş: “Yıllar sonra küslüğümüze son verdik. Çok duygusal bir program oldu. Biz 5 sene çalışıp 15 sene küs kalan bir patron-sanatçı ilişkisi yaşadık. Ama o küskünlüğe son verdik.”

Yıllar önce katıldığı bir programda İbrahim Tatlıses hakkında konuşan Ebru Yaşar şunları söylemişti;

İnsan sevdiğine kırılır. Bizim onunla çok güzel albümlerimiz oldu. Benim klibimde oynadı, ben onun klibinde oynadım. Onun bana katkılarını inkar edemem. İbrahim Tatlıses, Türkiye’de çok sevilen bir ses, çok güçlü bir yorumcu… Benim için sadece bu, yanlış anlaşılayım istemem. Onun yanında olmam benim için okul olmuştur. Neden küstüğümüzü ben de bilmiyorum.

Ebru Yaşar kaç yaşında, aslen nereli? Ebru Yaşar ve İbrahim Tatlıses neden küstü?

EŞİ, EBRU YAŞAR ADINA OKUL YAPTIRDI

Diyarbakır’da yaptırılan Ebru Yaşar Gülseven Ortaokulu tamamlandı. 4.5 milyon liraya mâl olan okulda müzik atölyesi, basketbol sahası, teknoloji sınıfı, kütüphane ve konferans salonu da bulunuyor.

Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’ne bağlı Sanayi Mahallesi’nde inşa edilen 12 derslikli Ebru Yaşar Gülseven Ortaokulu eğitime hazır. Okul sayesinde bölgede yaşayan öğrenciler, 5 kilometre uzaklıktaki okula yürümek zorunda kalmayacak. Okulda müzik atölyesi, teknoloji sınıfı, basketbol sahası, kütüphane ve konferans salonu da bulunuyor.

Ebru Yaşar’ın eşi işadamı Necat Gülseven tarafından yaptırılan okulun kurucu müdürlüğünü, işadamının ilkokul öğretmeni Bülent Özer üstlendi. Özer, “Çok heyecanlıyım. Bu bölgede ortaokul bulunmadığı için öğrenciler okula gitmekte zorlanıyordu. Bu okul onlar açısından büyük şans” dedi.

Ebru Yaşar kaç yaşında, aslen nereli? Ebru Yaşar ve İbrahim Tatlıses neden küstü?

EBRU YAŞAR’IN EŞİ NECAT GÜLSEVEN KİMDİR?

Necat Gülseven, 1980 yılında Diyarbakır Bismil’de dünyaya geldi. Eğitimine Diyarbakır’da başladı. Daha sonra İstanbul’a geldi. Genç yaşlarda iş hayatına atılan Necat Gülseven ilk olarak kendi adını taşıyan bir turizm şirketi kurdu. 26 Haziran 2015 tarihinde ünlü şarkıcı Ebru Yaşar ile Marmaris Bozburun’da nikah masasına oturdu.

Ebru Yaşar kaç yaşında, aslen nereli? Ebru Yaşar ve İbrahim Tatlıses neden küstü?

EBRU YAŞAR’IN KAÇ ÇOCUĞU VAR?

14 Şubat 2017 yılında ikiz çocukları oldu. Çift çocuklarına Hasan Poyraz ve Ebru Su adını verdi.

Ebru Yaşar kaç yaşında, aslen nereli? Ebru Yaşar ve İbrahim Tatlıses neden küstü?

EBRU YAŞAR’IN ESTETİKSİZ HALİ

Değişimi ile dikkat çeken Ebru Yaşar’ın son hali konuşulurken geçtiğimiz aylarda katıldığı İbo Show’daki estetiksiz halleri yeniden gündeme geldi.

Ebru Yaşar kaç yaşında, aslen nereli? Ebru Yaşar ve İbrahim Tatlıses neden küstü? Ebru Yaşar kaç yaşında, aslen nereli? Ebru Yaşar ve İbrahim Tatlıses neden küstü? Ebru Yaşar kaç yaşında, aslen nereli? Ebru Yaşar ve İbrahim Tatlıses neden küstü?

EBRU YAŞAR ALBÜMLERİ

1995: Bu Sahilde

1997: Sevenler Ölmez

1999: Seni Anan Benim İçin Doğurmuş

2003: Aşkımız Buraya Kadar

2006: Yeşillenirim

2008: Seviyorum Seni

2011: Delidir

2013: Sanat-ı Ebru

2017: Haddinden Fazla

Ebru Yaşar kaç yaşında, aslen nereli? Ebru Yaşar ve İbrahim Tatlıses neden küstü?

Single’ları

2012: “Ağlayamıyorum”

2014: “Cumartesi”

2019: “Alev Alev”

2020: “Kalmam”

Ebru Yaşar kaç yaşında, aslen nereli? Ebru Yaşar ve İbrahim Tatlıses neden küstü?

EBRU YAŞAR’IN ÖDÜLLERİ

1995 – Magazin Gazetecileri Derneği (MGD)Yılın Kadın Şarkıcısı
1999 – 6. Kral TV Video Müzik ÖdülleriArabesk-Faztazi En İyi Bayan
1999 – 6. Kral TV Video Müzik ÖdülleriEn İyi Beste (Seni Anan Benim İçin Doğurmuş)
1999 – 6. Kral TV Video Müzik ÖdülleriEn iyi şarkı (Seni Anan Benim İçin Doğurmuş)
2003 – İstanbul FMYılın En Çok İstek Alan Şarkısı (Yeminim var)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.