adplus-dvertising

Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş 8 yıl 4 ay hapis cezası aldı!

Manken Ebru Şallı’nın eşi meşhur iş insanı Uğur Akkuş’un cezası belli oldu.
Takip et
Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş 8 yıl 4 ay hapis cezası aldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’de Körfez sermayesine başta emlak olmak üzere yatırım danışmanlığı hizmetleri veren Uğur Akkuş’un 2011’de Kuveytli yatırımcıları dolandırdığı yönündeki iddialarla alakalı İstanbul 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada karar çıktı.

Akkuş, Kuveytli iş insanlarını 20 milyon dolar dolandırdığı gerekçesiyle iki defa 4 sene 2 ay hapis cezasına çarptırılarak hakkında toplamda 8 sene 4 ay hapis cezasına hükmedildi.

Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş 8 yıl 4 ay hapis cezası aldı!

Kuveytli iş insanlarının şikayeti üstüne açılan davada mahkeme, Akkuş’u beraber çalıştığı adlarla beraber, “İstanbul Bebek ve Galata mevkilerindeki binaların yatırım yapılması, Lüleburgaz ilçesi Büyükkarıstıran mevkiindeki arsaların yatırım maksatlı satın alınması ve İzmir Çeşme’de bulunan müşterek hisseli arsanın turizm yatırımı maksatlı ortaklaşa satın alınması bahanesiyle” dolandırıcılık suçunu işlediğine hükmetti.

İddianameden: Söz konusu iddiaların ticari yönüyle irdelendiği soruşturma ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavvekili Hasan Yılmaz’ın hazırladığı iddianameye göre aralarında sanık Aswar Şems Gayrimenkul Proje Yönetimi ve Danışmanlık şirketi sahibi Uğur Akkuş’un da yer aldığı 7 kişi hakkında özellikli dolandırıcılıktan 10 seneye kadar hapis cezaları istendi.

Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş 8 yıl 4 ay hapis cezası aldı!

Uğur Akkuş ile beraber Aswar Şems danışmanlık şirketi yetkilisi olan Omar Ash Alrashid, Retail Three Mağazacılık şirketi yöneticisi Ferhat Ferhangil, Retail Three Mağazacılık şirketi yöneticisi Omar Fakhri Albarzinji, IF Proje İletişim Reklamcılık şirketi yetkilisi İhsan Kiper, Lüleburgaz’da arsa sahiplerinin temsilcisi olduğu öne sürülen Ahmet Kaya Karatün yargılananlar arasında bulunuyordu.

Akkuş ile alakalı iddiaları ilk defa 17 Ocak 2018’de Sabah Gazetesi Yazarı Dilek Güngör köşesine taşımıştı. Dilek Güngör yazısında Akkuş’un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafıyla Kuveyt Emiri Şeyh El ailesinden, Meclis Başkanını ortak yatırım için masaya oturmaya ikna ettiğini iddia etmişti.

Bu sayede de Kuveytlilerin 20 milyon dolar dolandırıldığı öne sürülen yazıda Kuveytli yatırımcılara dönük danışmanlık şirketi sahibi olan Uğur Akkuş’un, Kuveyt Emiri Şeyh el Sabah el Ahmed el Cabir el Sabah’ın Türkiye’deki danışmanı olduğunun da altı çizilmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.