Ebru Dorman Kimdir, Eğitimi Ne? Ebru Dorman Hakkında Merak Edilenler

Mahalle ilkokulundan Harvard’a uzanan ilham dolu eğitim yolculuğunu duyunca hayran kalacağınız Ebru Dorman 25 yılı aşkın kariyerini; başarılı, mutlu, sağlıklı bir yaşam için tavsiyelerini; girişimcilik ve fırsat eşitliği konularındaki tecrübelerini paylaştığı kitabı Hayallerin Ötesinde Yaşamak yayınlandı ve geliri Darüşşafaka Cemiyeti'ne bağışlanacak. Peki Ebru Dorman hangi okullarda eğitim aldı?
Takip et
Ebru Dorman Kimdir, Eğitimi Ne? Ebru Dorman Hakkında Merak Edilenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kariyerine 1995 yılında McKinsey’de başlayan Ebru Dorman firmanın İstanbul, Londra, Helsinki ve Varşova ofislerinde çalıştı. Londra’da Goldman Sachs’ta yatırım bankacılığı, Morgan Stanley ve Orange Ventures’ta girişim sermayesi alanlarında rol aldı.

Dünyanın en büyük telekom şirketlerinden France Telecom’da Başkan Yardımcısı olarak “Dünya Devlerini Yöneten Elli Türk” listesinde yer alan Ebru Dorman ardından Malezya’nın önde gelen telekom operatörü Maxis’te Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

17 yıllık yurtdışı tecrübesinden sonra 2013 yılında Türkiye’ye dönerek Acıbadem Sağlık Grubu’nda Genel Müdür Vekili olarak görev aldı.

2015 – 2020 döneminde MV Holding’de CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi; StartersHub ve Livinsoft Yönetim Kurulu Başkanı; KVK, Paycore ve The LifeCo Yönetim Kurulu Üyesi; Revo Capital ve Taxim Capital Girişim ve Özel Sermaye Fonlarında Danışma Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Dorman Capital çatısı altında biyoteknoloji, Endüstri 4.0, dijital teknolojiler ve fintech alanlarında 10’u aşkın girişime melek yatırım yapmış olan Ebru Dorman, Saran Grubu ve Borusan Lojistik Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Sivil Toplum Kuruluşları’na aktif destek veren Ebru Dorman, Endeavor Derneği, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği, Türkiye Bilişim Vakfı, Çöpüne Sahip Çık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi; Yapay Zekâ ve Teknoloji Derneği ve Türkiye’nin Mühendis Kızları Danışma Kurulu Üyesi; YGA (Young Guru Academy) Hayal Ortağı; Boğaziçi Üniversitesi Vakfı Mütevelliler Heyeti Üyesi ve Darüşşafaka Cemiyeti Üyesi’dir.

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 1994 yılında birincilikle mezun olan Ebru Dorman TÜBİTAK NATO Bilim Bursu ile Berkeley Kaliforniya Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği yüksek lisansını, 1999 yılında ise Harvard Business School’da İşletme yüksek lisansını tamamladı. Evli ve bir çocuk annesidir.

Ebru Dorman Kimdir, Eğitimi Ne? Ebru Dorman Hakkında Merak Edilenler

Ebru Dorman, yeni kitabı Hayallerin Ötesinde Yaşamak

Tüm telif gelirini Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışladığım Hayallerin Ötesinde Yaşamak adlı kitabımda eğitim ve kariyer hikayemle kendimi tanıtıyor; başarılı, mutlu, sağlıklı bir yaşam için tavsiyelerimi; girişimcilik ve fırsat eşitliği konularındaki görüşlerimi paylaşıyorum.

Yıllardır okuduğum kitaplardan, katıldığım eğitimlerden, izlediğim videolardan, dinlediğim podcastlardan, dünyanın dört bir köşesinden rol modeli yöneticilerimden, kendi hatalarımla öğrendiklerimden ve başarılı uygulamalarımdan harmanladığım pek çok tavsiyeyi bu kitapta sunmaya çalıştım.

Kitabımın telif geliri Darüşşafaka Cemiyeti’nin, manevi geliri benim, okuyanların, daha fazla okuyucuya ulaşmasına katkı verenlerin ve kampanya sayfamdan Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışta bulunanların. Desteğiniz için gönülden teşekkürler!

Ebru Dorman

Ebru Dorman Kimdir, Eğitimi Ne? Ebru Dorman Hakkında Merak Edilenler

Kitabın arka kapağından bir alıntıyı da sizlerle paylaşalım:

Benim için başarı mutlu olmak, hayata coşku ile bağlı olmak, kendini sevmek, sevilmek, insanlık için faydalı işler yapmış olmaktır. Başarı, ulaştığımız mevki veya elde ettiğimiz güç ile ölçülmez. Ün ya da unvan sahibi olmak ya da çok para kazanmakla da ölçülmez. Başarı bir hedef değil, bir yolculuktur. Bu kitabı okuyanların yaşamlarının her evresinde, günlük hayatta veya önemli karar aşamalarında faydalı olacak yeni farkındalıklar kazanabilmelerini, zengin bir ‘alet kutusu’ ile kendilerini hem daha güçlü hem de daha donanımlı hissedebilmelerini ve hayata daha olumlu yaklaşabilmelerini arzu ediyorum.

Kitabın tüm gelirlerinin Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlanacağını da hatırlatalım.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.