E-Okul üzerinden karne notları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen takvime göre birinci dönemin sonuna gelindi. Heyecanlı bekleyiş sona erdi, E-Okul üzerinden karne notları açıklandı. Uzaktan eğitimle tamamlanan ilk dönemin ardından karneler E-Okul üzerinden karne notları açıklandı. Karneler sadece internet üzerinden görüntülenebiliyor. Karne notuna nereden bakılır? E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi
Takip et
E-Okul üzerinden karne notları açıklandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

MEB kararı ile elektronik ortamda verilmesi planlanan ilk dönem karneleri bugün alınıyor. Öğrenciler heyecanla karne notlarını bekliyor. 22 Ocak itibariyle E okul sistemi ile karneler elektronik ortamda verilecek olan karne detayları merak ediliyor.

Karne notları nasıl görüntülenir? MEB kararı ile elektronik ortamda verilmesi planlanan ilk dönem karneleri bugün alınıyor. Öğrenciler heyecanla karne notlarını görüntülüyor. Peki, e okul giriş ile e karne nasıl görüntüleniyor? Karne notları neye göre belirlendi? E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile karne görüntüleme.

E OKUL İLE KARNE NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

22 Ocak itibariyle E okul sistemi ile karneler elektronik ortamda verilecektir. Koronavirüs salgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı karneleri e okul sistemi üzerinden paylaşacak.

E okul resmi internet sitesi üzerinden T.C. kimlik ve okul numaraları ile karne, takdir ve teşekkür belgelerine ulaşılacak.

E OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

KARNE NOTLARI NEYE GÖRE BELİRLENECEK?

İlkokul ve ortaokullarda ilk dönem karne notları belirlenirken sınav yapılmayacak. Yüz yüze yapılan sınavlar da geçerli olmayacak.

İllere gönderilen yazıyla ilkokul 4. sınıflarla ortaokul ve imam hatip ortaokullarında birinci dönemde yapılmış olan yüz yüze sınavların dönem sonu puan değerlendirmesine dahil edilmeyeceği açıklandı. Ancak isteyen veliler, 21 Ocak’a kadar okul müdürlüklerine başvurmaları halinde, yapılan sınavlardan alınan puanların karne puanı değerlendirmesine dahil edilmesini isteyebilecek.

25 Aralık 2020’de MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi ile sınırlı olmak kaydıyla dönem puanı belirlenirken, 1. 2. ve 3. sınıflarda dönem sonu işlemleri, ilgili yönetmelikte belirtildiği şekliyle uygulanmaya devam edecek, 4. sınıflarda ders etkinliklerine katılım puanlarının aritmetik ortalaması ile dönem puanı hesaplanacak. 5. 6. 7. ve 8. sınıflarda ders etkinliklerine katılım puanları ve varsa proje puanlarının aritmetik ortalaması ile dönem puanı hesaplanacak.

E OKUL KARNEM NEDEN AÇILMIYOR?

Anlık olarak yoğunluktan dolayı sistemsel aksamalar olabilir. Kısa bir süre sonra düzelecektir.

E OKUL SİSTEMİNDE HANGİ İŞLEMLER YAPILIR?

Öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları, öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık durumları, sınav bilgileri, merkezi sınavların başvuru ve tercih işlemleri, haftalık ders programı, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları da yer alıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.