E-okul LGS tercihi nasıl yapılacak? Merkezi yerleştirme ve yerel yerleştirme tercih listesi!

MEB LGS sınav sonuçlarını 16 Temmuz tarihinde açıkladı. Sınav sonuçlarının ilan edilmesiyle LGS başvuru ve yerleştirme kılavuzu yayınlandı. Lise tercihleri E-okul üzerinden 20 Temmuz Pazartesi günü başlayacak. Peki E-okul LGS tercihi nasıl yapılacak? İşte E-okul merkezi yerleştirme ve yerel yerleştirme tercih listesi görüntüleme

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen E-okul sisteminde öğrenciler LGS sonuçlarına göre tercihte bulunacak. LGS 2020 ortaöğretime geçiş tercih ve yerleştirme kılavuzu E-okul üzerinden erişime açıldı. Lise tercihleri 20-29 Temmuz tarihlerinde E-okuldan ve ortaokullardan gerçekleştirilecek. Peki E-okul giriş nasıl yapılır? İşte E-okul LGS tercih ekranı ve merkezi sınavla ilgili yaşanan son gelişmeler…

E-OKULA GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E- Okul VBS sistemine giriş yapmak isteyen öğrenciler ve aileleri ilk olarak MEB tarafından geliştirilen “https://eokul.meb.gov.tr/” adresine giriş yapmaları gerekiyor. Karşınıza gelen ekranda “ Veli Bilgilendirme Sistemi” bölümünü seçerek ilk adımı geride bırakabilirsiniz. Öğrenciye ait kimlik numarası ve öğrenci numarasıyla sisteme giriş işlemini tamamlayabilirsiniz.

Ekranda açılan VBS güvenlik kontrol sayfasında öğrencilere ait bilgileri doğrulayan veliler sorunsuz bir şekilde E-okul sistemine giriş yaparak öğrencilerinin eğitim bilgilerine ulaşabilirler.

Veli Bilgilendirme Sistemini kullanmak isteyen veliler sadece bilgisayar üzerinden değil kullandıkları mobil cihazlardan da uygulamaya erişim sağlayabilirler. Telefonlarının işletim sistemlerine göre sanal marketlerde bulunan “MEB E-OKUL VBS” uygulamasını indirerek öğrencilerinin eğitim bilgilerini mobil olarak sorgulayabilirler.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı