Düzenek Kurup Bakır Telleri Çalmış!

450 bin liralık telin çalındığını fark eden elektrik şirketi şikayetçi oldu, polis azılı hırsızı anında yakaladı.

Van’daki bir şirketin, son zamanlarda artan hırsızlık olayları üzerine yaptığı başvurusu sonucu harekete geçen polis ekipleri azılı hırsızı yakaladı. Şirketlerinin 450 bin lira değerinde kablosunun çalındığını belirten yetkililerin başvurusu üzerine soruşturma başlatan emniyet güçleri teknik ve fiziki takip başlattı.


Özel ekip kuran polis, trafo yakınlarındaki güvenlik ve mobese kameralarının kayıtlarını incelemeye aldı. Yapılan titiz araştırmaların neticesinde şüphelinin M.B. olduğu tespit edildi. Zanlının kimliğini belirledikten sonra harekete geçen ekipler bir evin üzerine yoğunlaştı. Zanlının saklandığı eve operasyon düzenleyen polis, ilk denemede amacına ulaştı ve hırsızlık şüphelisi, kendisine yataklık eden 2 kişiyle birlikte kıskıvrak yakalandı.

BAKIR TELLERİ ALANLAR DA ARANIYOR

Zanlının evinde yapılan aramalarda hırsızlık için kullandığı özel düzenekler bulundu. Telleri çalan hırsızın bunları satarak 200 bin liraya yakın haksız gelir elde ettiği belirlendi. Sağlık kontrollerinin ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan hırsızlık şüphelisi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polis şimdi, hırsızdan bakır telleri satın alanların bulunması için yeni bir operasyon başlattı. Zanlının ifadelerinin yanı sıra cep telefonu kayıtlarından da faydalanan polis ekipleri soruşturmayı derinleştiriyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı