Düzce’de sel yüzünden yollar çöktü!

Düzce’nin Cumayeri, Çilimli ve Akçakoca ilçelerinde 47 kişinin mahsur kaldıkları yerden kurtarıldığı, 88 kişinin de evlerinden tahliye edildiği selin şiddeti gün ağarınca gün yüzüne çıktı. Öte yandan 2 sene önce meydana gelen sel felaketi sebebiyle 7 kişinin yaşamını yitirdiği Esmahanım köyüne giden yol çöktü.
Takip et
Düzce’de sel yüzünden yollar çöktü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Düzce’de dün akşam saatlerinde başlayan ve yoğun biçimde etkili olan sağanak yağmur sele neden oldu. İl genelinde su baskınları yaşandı.

Düzce’de sel yüzünden yollar çöktü!

47 KİŞİ MAHSUR KALDI

Sağanak özellikle Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım, Çilimli ilçesine bağlı Kırkharman ve Cumayeri ilçesine bağlı Mısırlık köyünde etkili oldu. Sağanak sebebiyle köylerde bulunan evlerdeki 47 kişi mahsur kaldı. Mahsur kalan köylüler AFAD, itfaiye ve arama kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldı.

Düzce’de sel yüzünden yollar çöktü!

88 VATANDAŞ TAHLİYE EDİLDİ

Yağmurun devam etmesi sebebiyle dere yataklarına yakın yerlerde ikamet eden 88 kişi ise tahliye edildi. Evlerinden tahliye edilen ve kurtarılan vatandaşların bir kısmı yakınlarının yanına, diğerleri evlerine giderken, kimileri ise şehirdeki otellere ve kamu kurumlarının misafirhanelerine yerleştirildi.

Düzce’de sel yüzünden yollar çöktü!

YOL ÇÖKTÜ

Düzce’de selin hasarı gün ağarınca gün yüzüne çıktı. 2 sene önce meydana gelen sel felaketi sebebiyle 7 kişinin yaşamını yitirdiği Esmahanım köyüne giden yol çöktü. Çöken yolun görüntüsü dron kamerasına yansıdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.