Düzce’de dereyi ölü balıklar kapladı

Düzce'de, Karaca Deresi'nde balık ölümleri yaşandı. Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Ömer Cihangir, ölümlere oksijen eksikliğinin neden olabileceğini bildirerek, dereden numune aldı.

Düzce Karahacımusa Mahallesi’nden geçen Karaca Deresi’nde balık ölümleri meydana geldi.

Mahalleli, balık ölümlerini fark edince vaziyeti Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne bildirdi. Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Ömer Cihangir de bölgeye gelerek, ilk araştırmada suda gözle görülen kirlilik olmadığını belirledi. Havaların aniden ısınmasından kaynaklı su debisinde meydana gelen düşüşe bağlı oksijen eksikliğinden balık ölümleri meydana geldiğini belirleyerek, İl Müdürü Nurhan Kartal’a bilgi verdi. Balık ölümlerinin kesin nedeninin anlaşılması için dereden numune alındı.

Mahalle sakinlerinden Vedat Uyanık uzun senelerdir bölgede balık ölümlerine rastlamadığını ifade ederek, “Sanırım hava değişikliğinden olabilir. Sıcakların aniden bastırması neticesinde olabilir. Görünürde de oldukça fazla kirli değil, kimyevi madde karşımı da görünmüyor. Balıkların ölmesi su kirliliğinden değil gibi geliyor” şeklinde konuştu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı