Düzce’de deprem sonrası vatandaşlar evlerine giremiyor!

Düzce’de yaşanan 5 büyüklüğündeki depremin sonrasında bazı vatandaşlar, yaşadıkları korku sebebiyle evlerine giremiyor.
Takip et
Düzce’de deprem sonrası vatandaşlar evlerine giremiyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Merkez Cedidiye ve Azmimilli mahallelerinde ikamet eden bazı vatandaşlar, depremin sonrasında sokağa çıktı.

Ateş yakan ve dua eden vatandaşlar, önlem maksadıyla geceyi dışarıda geçirmeyi planlıyor.

Azmimilli Mahallesi Muhtarı Hakan Altındağ, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

12 Kasım 1999 Düzce Depremi’ni de yaşadıklarını dile getiren Altındağ, önlem maksatlı evlere girmediklerini belirtti.

Altındağ, vatandaşları sakinliklerini korumaya ve dikkatli olmaya çağırdı.

Düzce’de deprem sonrası vatandaşlar evlerine giremiyor!

“Herhangi olumsuz bir vaziyet söz konusu değil”

Düzce Valisi Cevdet Atay, şehirde yaşanan 5 büyüklüğündeki depremle alakalı kendilerine ulaşan olumsuz bir vaziyet olmadığını, korkuyla hastaneye başvuran 12-13 kişinin ayakta tedavilerinin yapıldığını bildirdi.

Atay, Kent Meydanı’nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, depremin hissedildiği Düzce ve çevre illere geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Herhangi bir can kaybının ve yıkılan binanın söz konusu olmadığını söyleyen Atay, “Hem sahadaki arkadaşlarımızın tespitleri hem de taramalarımızın sonucunda bize ulaşan herhangi olumsuz bir vaziyet söz konusu değildir. Korku ve panik sebebiyle hastaneye başvuran 12-13 kişinin ayakta tedavileri gerçekleştirilmiştir. Sahadaki tespit ve tarama çalışmalarımız en ücra köyler olmak üzere devam etmektedir. Bütün Düzce’mize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Halkımızı sakinliklerini korumaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Bütün arkadaşlarımız hazırlıklı, sahada görevinin başında”

Vali Atay, 12 Kasım 1999 Depremi’nin 22. senesinde 5 gün önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla anma programı düzenlendiğini anımsatarak, şu şekilde konuştu:

“Bunun ne kadar mühim olduğunu, yapılan programların ne kadar mühim olduğunu gördük. Bütün arkadaşlarımız hazırlıklı, sahada görevinin başında. En son ilimizde kurulan yerel destek ekipleri de hazır. Allah’a hamd olsun olumsuz bir şey söz konusu değil. İki büyük depremden sonra deprem manasında bilinçliyiz. Yatay mimari manasında da şanslıyız.” ifadelerini kullandı.

Atay, konuşmasının sonrasında esnafa ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Sağlık Bakanı Koca’dan Düzce’deki depreme ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Düzce’deki depremde yaralanma ve can kaybının olmadığını, 14 panikatak ve 5 travma tanılı hastaya sağlık hizmeti sunulduğunu bildirdi.

Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Düzce’de yaşanan 5 şiddetindeki depremde yaralanma ve can kaybı olmadığını söyledi.

Deprem nedeniyle 14 panikatak ve 5 travma tanılı hastaya sağlık hizmeti sunulduğunu kaydeden Koca, “Toplam 38 personelden oluşan 112 Acil Yardım ve UMKE timleri bölgede görev başında. Düzce’ye ve Türkiye’ye geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.