Düzce Devlet Hastanesinde Kalp Hastalarına Müdahale Edilemiyor

Düzce Devlet Hastanesi Başhekimi Hamid Özmen hastanede anjiyo ünitesi olmadığını söyledi. İddia edilene göre kardiyolog ve stent bulunamaması nedeniyle son bir ayda 3 kalp hastasına müdahale edilemedi ve hastalar yaşamını yitirdi.

Sol’un haberine göre, kısa bir süre önce açılışı yapılan Düzce Devlet Hastanesi’nin maliyetinin 94 milyon TL olduğu belirtildi. Düzce Devlet Hastanesi’ne giden kalp hastalarına müdahale edilemediği belirtildi. Kardiyalog ve stent bulunamadığı için bir ayda 3 kişiye müdahale edilemediği ve hastaların yaşamını kaybettikleri belirtildi. Ayrıca hastanenin başhekimi Hamid Özmen de hastanede anjiyo ünitesinin olmadığını söyledi.

İddiaya göre hasta yakınlarının sosyal medya paylaşımlarında bu durumlardan şikayetçi olduğu ifade edildi. Hastaneye kalp krizi şikayeti ile giden hastaların Bolu’ya sevk edildiği, Düzce’de biri özel toplamda üç hastanede de kalp hastalarına müdahale edilebilecek donanımın bulunmadığı aktarıldı.

SOSYAL MEDYADA EYLEM

12 Eylül 2019 tarihinde tiyatro sanatçısı olan Akif Çodur’un da kalp krizinden dolayı hayatını kaybetmesi sonucu sosyal medyada eylem düzenlendi. Vatandaşlar tepkilerini göstermek için #düzcekalptengidiyor etiketi ile paylaşımlarına yer verdi.

Düzce Devlet Hastanesinde Kalp Hastalarına Müdahale Edilemiyor

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı