Duygun Yarsuvat: Bunları Yapanlar Diğer Kulüp Başkanları

Galatasary’ın eski başkanı Prof. Dr. Duygun Yarsuvat Hürriyet Gazetesi’nde son günlerde yaşanan gündemleri değerlendirdi.

Galatasaray’ın 35. başkanı olan Duygun Yarsuvat Ali Naci Küçük’e açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda Fatih Terim’in sonuna kadar haklı olduğunu belirten eski başkan “Fatih Terim sonuna kadar haklı.  Gerçekten organize işler oluyor. Geçmişte de oldu. Hatırlayın geçen yılı; Moskova’da çok önemli bir Avrupa kupası maçına çıkacaktık. O karşılaşmadan 2 saat önce 17 kulübün açıklaması çıktı ortaya. Bunu yapanların kim olduğu da biliniyor. Rakip kulüp başkanları. Şimdi bu da organize bir ceza aslında” ifadelerini kullandı.

Verilen cezalar ile birlikte Galatasaray’ın Fenerbahçe derbisi öncesi zayıflatılmak istendiğine işaret eden Yarsuvat, “O kadar ayarlanarak bir ceza veriliyor ki, Fatih Terim, F.Bahçe derbisinde cezalı duruma düşüyor. Yardımcısı Ümit Davala’nın cezası da F.Bahçe maçından sonra bitiyor. Hedef G.Saray’ı, F.Bahçe derbisinde zayıflatmak” dedi.

“19:05 BİLEREK YAPILDI”

Spor kamuoyunun son günlerde en çok tartıştığı konulardan biri olan TFF’nin cezayı 19:05’te açıklamasına da değinen Duygun Yarsuvat, “Bilerek yapıldı ise, küçük oyunlar bunlar. TFF’nin ne demesini bekliyoruz ki; ‘Yanlışlıkla’ diyecek tabii ki. Bilerek yaptık diyecek hali yok ya! Bir kılıf uydurulacak” ifadesini kullandı.

Yaşanan tüm bu gelişmelerden sonra Galatasaraylıları kenetlenmeye davet eden eski başkan, yarışacakları takımlarının geçmiş seneye göre daha iyi olduğunu fakat Galatasaray’ın da iyi olduğunu söyleyerek “Ancak, G.Saray’ın önünde bir de bu işler olacak anlaşılan. G.Saraylılar birlik olmalı. Bunu başarırsak, yapılan her kötülük Galatasaray’ı daha çok güçlendirir” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı