adplus-dvertising

Düşük not veren öğretmenlerini döverek ağaca bağladılar

Hindistan’ın Jharkhand eyaletinde bulunan bir yatılı okulda okuyan öğrenciler düşük not verdiği gerekçesiyle 2 öğretmeni ve 1 memuru döverek ağaca bağladı.
Takip et
Düşük not veren öğretmenlerini döverek ağaca bağladılar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hindistan’ın Jharkhand eyaletinde bulunan Dumka bölgesindeki bir yatılı okulda okuyan bir grup öğrenci geçtiğimiz pazartesi günü düşük not verdiği gerekçesiyle 2 öğretmeni ve okulda memur olan 1 kişiyi döverek ağaca bağladı. Öğretmenler ve memurun ağaca bağlı halde görüntülerin sosyal medyada gündeme oturmasının sonrasında polis harekete geçerken, olayla alakalı kimsenin şikayetçi olmadığı aktarıldı.

Gopikandar Karakolundan sorumlu Nityanand Bhokta basına verdiği demeçte, “Okul yönetimi olayla alakalı yazılı bir şikayette bulunmadığı için davaya herhangi bir soruşturma açılmadı. Olayın doğrulanmasının sonrasında okul yetkililerinden şikayette bulunmalarını istedim” ifadelerini kullanarak, söz konusu şikayetin okula zarar vereceği gerekçesiyle şikayette bulunulmadığını aktardı.

Öğretmenler ise, şikayet ederek hiçbir çocuğun geleceğini mahvetmek istemediklerini belirtirken, olayın sonrasında okulda asayiş ve düzeni temin etmek için 9. ve 10. sınıflarda eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.
Jharkhand Academic Council (JAC) tarafından geçtiğimiz cumartesi günü neticeleri açıklanan Ortaöğretim Eğitimi Merkezi Kurulu (CBSE) 9. sınıf sınavında, okuldaki 32 öğrenciden 11’i başarısız olan DD notunu aldı. Öğrenciler, öğretmenin uygulamalı sınavlarda kendilerine kasıtlı olarak düşük notlar verdiğini ve bu yüzden sınavdan başarısız olduklarını öne sürdü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.