Düşen meteoru Ordu’da bulduğunu iddia ediyor!

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yaşayan Yaşar Aktaş, geçen akşam gökyüzünde görülen parlama sonrası gök taşı olduğunu öne sürdü cisim buldu.
Takip et
Düşen meteoru Ordu’da bulduğunu iddia ediyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçen günlerde Türkiye’ye düştüğü öne sürülen meteor, Karadeniz Bölgesi’nden de görüldü. Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki Ordu, Samsun, Trabzon, Giresun’un yanı sıra Yozgat, Çorum, Çankırı, Tokat, Kayseri, Kırıkkale ve Ankara illerinde gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlatan ışık hüzmesi, insanlara heyecan yaşattı. Bazı kişilerin ‘gök taşı düşmesi’ ve ‘şimşek çakması’ olarak da değerlendirdiği doğa olayı, sosyal medyada görüntülerin yer almasıyla gündeme geldi.

“GÖKTEN HAVAİ FİŞEK GİBİ YEŞİL BİR ŞEY İNDİ”

Ordu’nun Fatsa ilçesinde bir vatandaş, görülen bu doğa olayı sonrası ortalama 300 gram ağırlığında gök taşı bulduğunu öne sürdü. Geçtiğimiz günlerde meydana gelen olay sonrası bölgeye giderek arama yaptığını ve kendisinin mıknatısa tutunan bir taş bulduğunu ve bunun gök taşı olduğunu öne süren Yaşar Aktaş, “Gökten adeta bu şekilde havai fişek gibi yeşilimsi bir ateş düşer gibi oldu. Belirli bir kısma kadar indi. Ardından yere düştü ve gece orada bir şey görünemeyeceğini düşündüm. Sabah baktım ve gök taşını yolun kenarında ummadığımız bir noktada buldum. Mıknatıs tutuyor, öbür cisimlerin mıknatıs tutmadığı öne sürülüyor” şeklinde konuştu.

Düşen meteoru Ordu’da bulduğunu iddia ediyor!

Bilim insanları ile görüştüğünü ve taşın gerçek olması vaziyetinde ciddi paralara satılabileceğini söylediklerini kaydeden Aktaş, “Bilim insanlarına fotoğraflarını da yolladım. Ben bunu düştükten ertesi gün sonra buldum. O parlamayı da gördüm, çok yeşilimsi bir renk. Şu an halen olay yerinde de zaten kaynak yapılmış demir kokusu var. Bunu internet üstünden satmak istiyorum ve ilana koydum. Bilim insanlarına fotoğraflarını attım ve Trabzon’da bu işi yapan insanlar, yapılan analizler neticesi gerçek çıkması manasında, küçük olan parçasının dahi 20 bin dolar civarında paralar edebileceğini belirtti” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.