Dusan Bulut Türk mü, nereli? Dusan Bulut’un boyu, yaşı ve hakkında merak edilenler

Son zamanlarda bütün Dünya’da Tokyo Olimpiyatları büyük ilgi odağı olmuş durumda. Türkiye’de de birçok kişi tarafından takip edilen olimpiyatlarda basketbol oyuncusu Dusan Bulut dikkat çekti. Birçok kişi tarafından Dusan Bulut’un Türk olup olmadığı merak ediliyor. Peki Dusan Bulut Türk mü?
Takip et
Dusan Bulut Türk mü, nereli? Dusan Bulut’un boyu, yaşı ve hakkında merak edilenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olimpiyatlar bütün dünyada hızını kesmeden devam ediyor. Türkiye’de de özellikle kadın voleybol takımımızın yakaladığı başarı oldukça gündem olmuştu. Daha sonra birçok kişi tarafından takip edilmeye başlayan olimpiyatlar 8 Ağustos’a kadar devam edecek. Bu süre içerisinde 3×3 basketbol takımında oynayan Dusan Bulut oldukça çok dikkat çekti.

İsminden dolayı birçok insan Dusan Bulut’un Türk olup olmadığını merak etmeye başladı. Dusan Bulut, 3×3 erkekler bireysel basketbol sıralamasında 1. sırada yer alıyor. Başarılı sporcu Sırp profesyonel basketbol oyuncusudur. Novi Sad Al-Wahda ve Sırbistan erkek milli 3×3 takımında oynamaktadır. Dusan Bulut’un isminden dolayı Türk olduğu insanlar tarafından düşünülmektedir.

DUSAN BULUT KİMDİR?

Dušan Bulut olarak da tanınan Dušan Domovic Bulut, Uluslararası Basketbol Federasyonu tarafından şu anda erkekler bireysel 3×3 sıralamasında 1. sırada yer alan bir Sırp profesyonel basketbol oyuncusudur. Novi Sad Al-Wahda ve Sırbistan erkekler milli 3×3 takımında oynuyor.

Sırbistan’ın Novi Sad şehrinde 1985 yılının Ekim ayında dünyaya gelmiştir. 1,91 boyu olan Dusan Bulut’un, basketbola ilgili verdiği röportajda yer alan bilgilere göre oldukça küçük yaşta başlamış. Bunun nedeni ise Dusan Bulut, 3×3 basketbolun yaşadığı şehrin sokaklarında tek yapabileceği spor olduğunu söylemiştir.

Basketbola ilgisi dokuz yaşında başladı. Kısa süre sonra mahallesindeki kortlarda oynamaya başladı; O zamanlar 3’e 3 basketbol şehrin sokaklarında sporun oynanmasının tek yoluydu.

Büyüdü ve basketbol kariyerine Liman’ın sokak kortlarında başladı. Diğer üç adam, Marko Žder, Marko Savić ve Dejan Majstorović ile birlikte, dünyanın ilk profesyonel 3’e 3 takımı olduklarında tarihi bir hikayeye başlar.

Dünyanın en iyi basketbolcusu seçilen Bulut’un dönüşü, 2011 yılında Sırbistan’da düzenlenen ilk 1’e 1 turnuvayı ( Red Bull King of the Rock ) kazanmasıyla başladı

Takımı için büyük başarılar, Sırbistan temsilcisi olarak ilk FIBA’yı kazandıkları 2012’de başladı.

Dünya Şampiyonası. O günden bugüne iyi sonuçlar alıyorlar ve üst düzeyde oynuyorlar. Ancak şu ana kadar ülkelerinde ve şehirlerinde fazla destek görmediler.

DUSAN BULUT TÜRK MÜ?

İsmi nedeniyle dikkat çeken Dusan Bulut, Türk değildir. Sırbistan doğumlu bir sporcudur ve asıl adı Dušan Domovic Bulut’tur.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.