adplus-dvertising

Dursun Özbek: ‘Şampiyonluk en büyük hedefimiz’

Galatasaray Başkan Adayı Dursun Özbek, “Cumhuriyet’in 100. senesine isabet eden önümüzdeki sezonda şampiyonluk en büyük hedefimiz. Taraftarlarımız, camiamız rahat olsun” şeklinde konuştu. Adaylık sürecinde transferle alakalı çalışmalarını sürdürdüklerini açıklayan Dursun Özbek, bu çalışmaların büyük kısmını tamamladıklarını belirtti.
Takip et
Dursun Özbek: ‘Şampiyonluk en büyük hedefimiz’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galatasaray Başkan Adayı Dursun Özbek, cumartesi günü yapılacak olan olağanüstü seçimli genel kurul öncesi İhlas Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı camia için cumartesi günü çok mühim bir seçim olacağının altını çizen Özbek, “Tüm genel kurul mensuplarına şu mesajı veriyorum; Galatasaray kritik bir dönemden geçiyor. Genel kurul mensupları 30 milyon taraftarımızı temsil ediyor. İradenin sandığa sağlıklı yansıması için seçime katılmaları gerekir. Yönetim kurullarının buna ihtiyacı var. Güçlü bir irade ile seçilmiş yönetim kendini daha kuvvetli hisseder ve daha iyi hizmet eder. İki adet aday var. Her iki aday da projelerini anlattı. Dolayısıyla genel kurul mensuplarına adayların anlattıklarını, Galatasaray için yapacaklarını değerlendirip kimin projesi daha iyiyse, kim daha iyi hizmet edeceğini beyan ediyorsa onu seçmelerini tavsiye ediyorum. Eğer esas olan Galatasaray diyorsak Galatasaray’ın menfaatleri ön plana çıkmalı” diyerek konuştu.

Dursun Özbek: ‘Şampiyonluk en büyük hedefimiz’

6 milyarlık fon

Ekip olarak gayrimenkul ve dijital projelerinin olduğunu söyleyen Özbek, “Columbus gibi çok mühim bir projemiz var. Altyapıyla alakalı birçok projemiz var. Bu projelerden orta vadede yani 3-4 yıl gibi bir zaman zarfında 9.5 milyar gibi net bir para kaynağımız olacak. Kemerburgaz ve spor salonunu yaptıktan sonra arta kalan para. Şu anki hesaplarımız öyle. Bu hesapları biz kendimiz de yapmıyoruz. Evet biz çalışıyoruz ama Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın yaptığı fizibilite çerçevesinde bu rakamları buluyoruz. Dolayısıyla bu zaman zarfında oluşturduğumuz bu fonla önce Bankalar Birliği anlaşmasından kaynaklanan 2.6 milyar TL’lik borcumuzu ödeyeceğiz. Tabii o zaman bu borç 2.6 milyar olmayacak, devam edecek. 3 milyar civarında bekliyoruz. 9 milyardan 3 milyar ödediğimiz zaman Galatasaray’ın geleceğini rahat planlaması için 6 milyarlık bir fon oluşuyor. Bu fonu da çok dikkatli kullanarak Galatasaray’ın önümüzdeki 25-30 senesine taşımayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek: ‘Şampiyonluk en büyük hedefimiz’

“Transfer çalışmalarımızın büyük kısmını tamamladık”

Adaylık sürecinde transfer çalışmaları da yaptıklarını açıklayan Dursun Özbek, “Adaylık süreci bu manadaki çalışmalarımızı hiçbir biçimde etkilemiyor. Çalışmalarımızın büyük bir kısmını tamamladık. Amacımız takımımıza yarar sağlayan futbolcularımızı kadroda tutmak. Eksik yerlerimiz var. Geçtiğimiz sezondaki performansa bağlı olarak tespitlerimiz var. Bu eksik yerlere gereken transferleri yapmak suretiyle Cumhuriyet’in 100. senesine isabet eden önümüzdeki sezonda şampiyonluk en büyük hedefimiz. Taraftarlarımız, camiamız rahat olsun. Çalışmalarımızı hiçbir biçimde akamete uğratmadık” dedi.

Dursun Özbek: ‘Şampiyonluk en büyük hedefimiz’

“30 yıldan beri yeni bir tesis yapılmamış”

Dursun Özbek, Galatasaray’ın yarışmacı bir takım olduğunu vurgulayarak, “Aynı zamanda yetiştirici bir takım olmak mecburiyetinde. Bizim projelerimiz de zaten altyapının hem yapılanması hem de tesisleşmesi yönünde. 30 yıldan beri yeni bir tesis yapılmamış. Halbuki gelişen şartlarda altyapının da tekrardan tesisleşmesi gerekiyor. Hem bu tesisleşme yapılacak hem de altyapının en verimli biçimde Galatasaray’a hizmet etmesi için lüzumlu çalışmalar yapılacak. Bunların tamamını bitirdik zaten. Şunu net söyleyebiliriz; Galatasaray yarışmacı bir takım, gençlerin de takıma adaptasyonu çok büyük önem arz ediyor. Dolayısıyla bu iki proje birlikte yürümek mecburiyetinde. Galatasaray’ın geleceğinin de burada olduğunu düşünüyorum. Taraftarlarımız, üyelerimiz müsterih olsunlar. Bu anlamda Galatasaray’ın geleceğini de en başarılı biçimde kuracağız” açıklamasını yaptı.

“Birinci hedefimiz Galatasaray’da sevgi iklimi yaratmak”

Özbek, birçok proje anlattıklarını dile getirerek, “Eğer Galatasaray’da barışı, beraberliği, sevgi iklimini sağlayamazsak bu projelerin hiçbir hükmü yok. Hiçbir biçimde başarı gelmez. Neden biz birbirimizle kavgalı olalım, neden çekişme içinde olalım? Birinci hedefimiz Galatasaray’da sevgi iklimi yaratmak. Çünkü başarıya giden yol bu iklim olmadan her zaman akamete uğrar, her zaman yarıda kalır. Önce küskünlerimiz varsa kendi içinde barışacak ve herkes artık birbirini sevecek. Buna Galatasaray’ın çok ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

Dursun Özbek: ‘Şampiyonluk en büyük hedefimiz’

“Kimileri meydanı boş buldu”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun seçim sürecini de değerlendiren Dursun Özbek, “Şu anda dikkatle izliyoruz. Futbol Federasyonu için ortada kavgalar var. Tabii kimileri meydanı boş buldu. Psikolojik üstünlüğü ele almak için federasyonu, kurulları dizayn etmeye çalışıyorlar. Bu Şekilde bir dünya yok! Biz geliyoruz. Eğer genel kurul bize görev verirse öyle boş meydanda dolaşma vaziyeti yok. Yakından izliyoruz” diyerek konuştu.

Amatör branşlar için basketbol örneği

Özbek, “Amatör branşlara yaklaşımınız nasıl olacak?” sorusuna ise, “Amatör branşlarla alakalı çok güzel bir basketbol örneği var. Özellikle Burak Başkan’ın bu şekilde bir yapılanmaya gitmesi çok önemliydi. Erden Timur da basketbolu aldı ve çok cüzi bir takamla, 2.6 milyon Euro’luk bir bütçeyle şampiyonluğa oynadı. Çok başarılı bir sezon geçirdi. Tüm öbür branşlarda benzer yapılanmaya gideceğiz. Basketboldaki uygulama bizim için referanstır. Amatör branşların tamamında benzer yapılanmayı kuracağız. Bunu yapan kişi de zaten Erden Bey, birlikte çalışıyoruz. Bizim için çok basit olacak” yanıtını verdi.

“Biz bunu 2017’de yaptık”

Sarı-kırmızılı camiaya ve taraftarlara seslenen Dursun Özbek şunları belirtti:

“Sevgiyi paylaştığın zaman hacmi büyüyor. Acıları bölüştüğün zaman da acılar hafifliyor. Onun için taraftarlara bir tek sözüm var; evet biz kötü bir sezon geçirdik. Gelecek sezonun manası büyük. Cumhuriyetimizin 100. senesi. Ulu Önder Atatürk’ün bize gösterdiği yolda 100 sene yürümüşüz. Bu sezon Galatasaray en başarılı takım olmak mecburiyetinde! Gereken çalışmaları yapıyoruz. Genel kurul eğer bizi seçerse taraftarların da memnun olacağı bir çalışma yapacağız. Biz bunu 2017’de yaptık. 2017-2018 sezonunda takımı arkadaşlarımla ben kurdum. O kadro 2 yıl şampiyon oldu. Biri kaleci olmak üzere 10 adet transfer yaptık. 9 kişi ilk 11 oynadı. Bu bizim referansımız. Biz bu işi daha önce yaptığımıza göre bu yıl de yapacağız. Ama hiçbir zaman büyük paralar harcayarak değil. Artık önümüzde bir basketbol örneği var. Orada da bir şeyi ispatladık. Bu işin içine sevgiyi katmak gerekir. Bu işi sevgi ile yaptığın zaman basketboldaki netice ortaya çıkıyor. Futbolda da taraftarlarımızı çok memnun edecek gelişmelerimiz var. İnşallah seçildikten sonra da bunları kendilerine anlatacağız.”
Özbek, son olarak Galatasaray’ın her sezonda şampiyonluğa oynamak mecburiyetinde olduğunu vurgulayarak, “Kimliği ve tarihi itibarıyla bu şekilde bir amaçtan kopması mümkün değildir. Onun için biz şu anda çalışıyoruz. Tüm genel kurul mensuplarını seçime bekliyorum. Herkes seçime gelsin” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.