adplus-dvertising

Dursun Özbek: ‘Geçen seneki Kerem’i kısa sürede izlemeye başlayacağız’

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, geçen yılki Kerem Aktürkoğlu’nu kısa zamanda izlemeye başlayacaklarını söyledi. Özbek, Arda Turan için ise, “Arda’nın önce yetiştirici anlamında bazı eğitimleri alması gerektiğini düşünüyorum. Arda’nın yuvası Galatasaray’dır. Arda’nın kendisini hazırladıktan sonra Galatasaray’da görev alması kaçınılmazdır” şeklinde konuştu.
Takip et
Dursun Özbek: ‘Geçen seneki Kerem’i kısa sürede izlemeye başlayacağız’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, İstanbul Ticaret Odası’nın bünyesinde görev alan Galatasaraylı meclis ve komite mensupları, Üsküdar’daki Cemile Sultan Korusu’ndaki kahvaltı programında buluştu. Özbek burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“Arda’nın yuvası Galatasaray’dır”

Arda Turan’ın Galatasaray’ın bir değeri olduğunu belirten Özbek, “Bizim Galatasaray Spor Kulübü içerisinde yetişmiş uluslararası boyutta da başarılı olmuş bir sporcumuzdur. Arda’nın önce yetiştirici anlamında bazı eğitimleri alması gerektiğini düşünüyorum. Elbette ki Arda’nın yuvası Galatasaray’dır. Her zaman Galatasaray da onun yeri olacaktır. Arda’nın bu anlamda kendisini hazırladıktan sonra Galatasaray’da görev alması kaçınılmazdır” diyerek konuştu.

“Geçen yılki Kerem’i kısa zamanda izlemeye başlayacağız”

Kerem Aktürkoğlu’nun son zamanda performans düşüklüğü yaşadığına yönelik soruya ise Dursun Özbek, “Kerem’in form düşüklüğü var. Bu anlamda alakalı arkadaşlarımız kendisiyle sürekli görüşme halinde. Ben de önümüzdeki haftalardan itibaren Kerem’in performansının yükseleceğini düşünüyorum, bu konuda da çok ümitliyim. Geçen yılki Kerem’i kısa zamanda izlemeye başlayacağız” biçiminde yanıt verdi.

Dursun Özbek: ‘Geçen seneki Kerem’i kısa sürede izlemeye başlayacağız’

“Galatasaray’ın 7 milyar TL fonu olacak”

Galatasaray’ın projelerine de değinen Özbek, “Bugün faaliyete geçen projelerle Galatasaray’ın bankalara olan 2.2 milyar TL ana para ve 500 milyon TL faiz toplam 2.7 milyar finansal borcunu ödedikten sonra, Kemerburgaz’daki Metin Oktay Tesisleri’ni yaptıktan sonra, Mecidiyeköy’deki binayı sattıktan sonra, Florya’daki 40 dönüm araziyi satın alıp, inşaatları oraya yapıp, sattıktan sonra tüm projelere 2.5-3 yıl zaman zarfında bunları yaptıktan sonra ortalama 7 milyar TL bir fon olacak. Bu fon Galatasaray’ın fonu olarak önümüzdeki 25 senesini garanti altına alacak” açıklamasında bulundu.

“Planlamamız içerisinde şu anda yabancı futbolcular da var”

Başkan Dursun Özbek, PSG’de forma giyen Arjantinli futbolcu Mauro Icardi’nin transferine ilişkin de, “Ben Galatasaray Spor Kulübü başkanı olarak, Galatasaray Spor Kulübü’nün menfaatlerini korumak zorundayım. Dolayısıyla bu soruya şu anda vereceğim cevabın, Galatasaray’ın menfaatine olmadığı kesin. Beklenmesi gerekiyor, transfer çalışmaları devam ediyor, bitince de herkesin öğreneceğini düşünüyorum. Planlamamız içerisinde şu anda yabancı futbolcular da var” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.