adplus-dvertising

Dursun Özbek: ‘Galatasaray’a yeni taşınmazlar kazandırmak istiyoruz’

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulübe yeni taşınmazlar kazandırmak istediklerini aktardı. Başkan Özbek, tesislerle alakalı yaptığı açıklamada ise “Galatasaray, Galatasaray’a yakışan tesisleriyle, hem amatör hem de profesyonel dallardaki başarılarıyla Ali Sami Yen ağabeyin kurduğu amaçlara hizmet etmek mecburiyetindedir. Olimpik sporları Türkiye’ye getiren kulübüz, tesislerimiz de buna uygun olmak mecburiyetinde” şeklinde konuştu.
Takip et
Dursun Özbek: ‘Galatasaray’a yeni taşınmazlar kazandırmak istiyoruz’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galatasaray’da yönetim kurulunun, gayrimenkul ve taşınmazların değerlendirilmesi için yetki istediği olağanüstü genel kurul toplantısı başladı. Genel kurulda Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, açıklamalarda bulundu. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Cumhuriyetin 100. senesinde başarılı olmayı hedeflediklerini ifade ederek, “Galatasaray şanlı tarihiyle Cumhuriyetin en şanlı kulübü olmuştur. Cumhuriyetin yüzü Galatasaray’dır. Bu maksatla en iyi kadroları kurup, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. senesinde özlediğimiz sportif başarılara ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

“Olimpik sporları Türkiye’ye getiren kulübüz, tesislerimiz buna uygun olmak mecburiyetinde”

Başkan Özbek, Galatasaray’ın modern tesislere sahip olması gerektiğini vurgulayarak, “Allah aşkına bir Florya’ya gidin, manzarayı gözlerinizle görün. 40-50 yıl kıymetli büyüklerimiz bu yatırımları yapmış. Biz 50 yıl önce yapılanlarla mı yetinmek zorundayız? Bugünkü tesislerimizde A Takımın bir adet futbol sahası var. O saha da bakımdayken futbol takımımız, ebatları uygun olmayan bir sahada hazırlık yaptı. Galatasaray buna mı layık? Galatasaray bu şekilde mi yönetilmeli? Galatasaray, Galatasaray’a yakışan tesisleriyle, hem amatör hem de profesyonel dallardaki başarılarıyla Ali Sami Yen ağabeyin kurduğu amaçlara hizmet etmek mecburiyetindedir. Olimpik sporları Türkiye’ye getiren kulübüz, tesislerimiz de buna uygun olmak mecburiyetinde” ifadelerini kullandı.

“Galatasaray’a yeni taşınmazlar kazandırmak için yetki istiyoruz”

Genel kurulda yeni taşınmazlar için yetki istediklerini hatırlatan Dursun Özbek, “Florya ve Riva arazileri nasıl geçmişte bize kazandırılmışsa şu andaki görevimiz de geleceğe benzer şeyler bırakmak olmalı. Yeni taşınmazlar kazandırmak için yetki istiyoruz. Bunun neresinde Galatasaray’a hizmet etmeye, Galatasaray’ın ruhuna aykırı bir şey var” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.