adplus-dvertising

Dursun Özbek: ‘Çok güzel bir takım kuracağız’

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Cumhuriyetin 100. senesine yakışır bir biçimde futbolda mücadele etmek ve başarılı olmak için hazırlıklar yaptıklarını söyleyerek, “Eksiklerimizi gidermek için transferlerimize başlıyoruz. Seçim öncesinden beri çalışmalarımız vardı. Elimizden geleni yapacağız, hiç endişe etmeyin. Çok güzel bir takım kuracağız” şeklinde konuştu.
Takip et
Dursun Özbek: ‘Çok güzel bir takım kuracağız’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen haziran ayı divan kurulu toplantısında önümüzdeki dönem çalışmalarıyla alakalı sunum yaptı. Seçimden dolayı üyelere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Özbek, “Bu göreve layık olmak için arkadaşlarımızla elimizden geleni yapacağız. Seçim dönemi Galatasaray’ın özlediği gibi şölen, bayram havasında geçti. Bunun için de kıymetli kardeşim Eşref Bey’e de teşekkür ediyorum. Galatasaray’ın özlediği biçimde bir seçim yarışı oldu. Mazbatayı aldıktan sonra hemen işe koyulduk. İlk işimiz Anıtkabir’de, Cumhuriyetimizin kurucusu kıymetli büyüğümüz, önderimizi Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyarete gittik. Manevi huzurunda 100. seneye yakışır biçimde başarılı bir sezon geçireceğimizin sözünü verdik. Kurullarımız var. Bu kurullarımızı ziyaret ettik. Futbol için özellikle 100. senede müthiş bir rekabet var. Türkiye’de her kulüp 100. senenin önemine binaen şampiyon olmak için elinden geleni yapıyor, transferlerini yapıyor. Biz de yeni bir ekibiz. Futbolu tepeden dizayn etmek için öncellikle daha önce çalıştığım, Cenk kardeşimle sözleşme yaptık. Futbol direktörü olarak onu kulübe getirdik. Amacımız futbolu 100. senede, 100. seneye yakışır biçimde mücadele etmek ve başarı kazanmak üzere hazırlıyoruz. Bu konuda eksiklerimiz var. Eksiklerimizi gidermek için transferlerimize başlıyoruz. Seçim öncesinden beri çalışmalarımız vardı. Elimizden geleni yapacağız, hiç endişe etmeyin. Çok güzel bir takım kuracağız. Kombineler satışa çıktı. Localarımız var. İlginizi bekliyoruz. Ekonomik şartların bu şekilde olduğu dönemde sizin ilginizin çok büyük önemi var” diyerek konuştu.

Dursun Özbek: ‘Çok güzel bir takım kuracağız’

Ada konusu
Galatasaray Adası’nın tekrar eski sosyal tesis olması için sözleri verdiklerini hatırlatan Başkan Özbek, “Hemen işe başladık. Oradaki yapıyı tekrar vücuda getirmek gerekir. Adada bizim 1 parselimiz var. Ada 4 parsel. Öbür 3 parsel Milli Emlak’a ait. İlk temas ettiğim yer Milli Emlak’a oldu. Şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Ortalama 1-2 gün sonra söz konusu Milli Emlak’a ait parsellerin 30 seneliğine Galatasaray’a irtifaklanması için sözleşmeleri hazırlanıyor. Hepinize müjdeli haberi vereceğim. Galatasaray Adası eskisi gibi dokunulabilir bir yer olmaktan çıkıyor. Ben konuda büyük destek veren Cumhurbaşkanımıza ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür gönderiyorum” dedi.

Dursun Özbek: ‘Çok güzel bir takım kuracağız’

“Bu prangadan kurtulmak son derece olası”
Mali bağımsızlığın önemine de değinen Dursun Özbek, “Dün Ziraat Bankası’nı ziyaret ettim. Genel müdüre, ‘Ben ve arkadaşlarım kararlıyız. Biz, sizle yapılan yapılandırma anlaşmasından çıkmak istiyoruz’ dedim. ‘Nasıl çıkacaksınız’ şeklinde konuştu. Anlattık, şu projemiz var, zamanlaması bu şekilde diyerek. Türk Lirası referans faizi var, Merkez Bankası’nın açıkladığı. Bu referans faizi sabit faiz değil. Bugünün şartlarında düşük gözükebilir. Ama bu şekilde yüksek enflasyonun seyrettiği yerde bir yere geldiği zaman bunun katlanması, 2-3 kata çıkması mümkün. Düşük faizle dediğiniz zaman bile yılda 400 milyon TL faiz ödüyoruz. Arkadaşlarımla birlikte çok kararlıyım. Ben bu hesabı kapatacağım. Bu parayı Ziraat Bankası ve Denizbank’a ödeyeceğim ve bu anlaşmadan çıkacağım. Bağımsızlık kelimesinin tam manası burada yatıyor. Tüm harcamalar Bankalar Birliği konsorsiyumun yetkilileri tarafından yapıyor. Kendi inisiyatifinizle bir hareketiniz yok. Bu tavır, davranış şekli içinize siniyor mu? Dolayısıyla söz verdiğim gibi projelerimizle birlikte buradan çıkmak kolay. Tabloları açıklanmıştır. İlgili genel kurul yapacağız. Orada da göreceksiniz. Bu prangadan kurtulmak son derece olası” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Dursun Özbek öte yandan Riva, Kemerburgaz, Florya, Mecidiyeköy’deki bina ve spor salonu için yapacakları projeler hakkında da divan mensuplarına bilgiler verdi.

Oğuzhan Ort – Bozhan Memiş – Samet Yalçın

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.