Duraktaki kadını taciz eden minibüs şoförüne 2 yıl hapis!

İstanbul'da durakta otobüs bekleyen kadına sözlü tacizde bulunan minibüs şoförü için 2 yıl hapis istemiyle dava açıldı.
Takip et
Duraktaki kadını taciz eden minibüs şoförüne 2 yıl hapis!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da, durakta otobüs beklediği esnada minibüs sürücüsü tarafından “pişt” ve “şişt” biçiminde seslenilerek sözlü tacize uğrayan B.Ö. isimli genç kadının şikâyeti üstüne sürücü M.F. ile ilgili 2 seneye kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Taciz edildiği gerekçesiyle şikayetçi oldu

Bayrampaşa’da durakta otobüs bekleyen 26 yaşındaki B.Ö., o esnada minibüsle yoldan geçen 29 yaşındaki M.F. tarafından “pişt” sözüne maruz kaldı. B.Ö.’den karşılık almayan M.F. bu defa “şişt” diye dikkatini çekmeye çalıştı. Genç kadın kendisiyle zorla konuşmaya çalışan ve rahatsız eden genç adamı telefonla videoya çekmeye çalışınca M.F., hızla uzaklaşarak kayıplara karıştı. B.Ö. polis merkezine giderek taciz edildiği gerekçesiyle şikâyetçi oldu.

Minibüs şöförü ile ilgili 2 seneye kadar hapis isteniyor

Şikâyet üstüne video kaydında minibüs plakasından genç adamın kaydına ulaşan polis, genç kadına gösterdiği fotoğraflarla M.F.’yi teşhis etti. Olayla alakalı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı. Savcılık olayla alakalı yürütülen soruşturma sonunda kimseyi taciz etmediğini ileri süren minibüs sürücüsü M.F. ile ilgili “cinsel taciz” suçu kapsamında 2 seneye kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. Şüpheli, ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.