Dünyanın Takip Ettiği Yarışta 110 Yıl Sonra Bir İlk

Tüm dünyanın yakında takip ettiği yarışta, 110 yıl sonra bir ilk gerçekleşti. Adını yarışma tarihine altın harflerle yazdıran genç yarışmacı, önemli bir para ödülünün de sahibi oldu.
Takip et
Dünyanın Takip Ettiği Yarışta 110 Yıl Sonra Bir İlk
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan ve dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından takip edilen yarışta, 1904 yılından bu yana bir ilk yaşandı. Kıran kırana geçen yarışta birincilik ipini göğüsleyen 21 yaşındaki bisikletçi, adını yarışma tarihine altın harflerle yazdırdı.

Son dönemlerde dünyanın en çok takip edilen yarışlarından biri olan bisiklet turu, bu yıl da kıyasıya rekabete sahne oldu. Birbirinden iddialı isimlerin boy gösterdiği yarışmada, favori olarak gösterilen isimler büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Birçok medya kuruluşu tarafından canlı olarak yayınlanan yarışı, startın verilmesi ile beraber favori isimler önde götürdü. Ancak son etaplarda vites artıran 21 yaşındaki Bernal, büyük bir sürprize imza atarak yarışı önde tamamlamayı başardı. Genç bisikletçinin elde ettiği zafer, ülkesi Kolombiya’da sevinçle karşılandı.

ÖNEMLİ BİR PARA ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU

Bu zaferle adını yarışma tarihine altın harflerle yazdıran genç bisikletçi, 110 yıllık bir rekorun da tarihin tozlu raflarına kalkmasına neden oldu. 110 yıl önce yarışmayı kazanan en genç bisikletçinin rekorunu egale eden Bernal, kazandığı zaferle önemli bir para ödülünün de sahibi oldu. Kolombiyalı yarışmacının zaferi, dünya basınında da geniş yankı uyandırdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.