adplus-dvertising

Dünyanın gözü buluşmada!

5 Ağustos 2022, 15:59 tarihinde eklendi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rus lider Putin 20 gün sonra tekrardan bir araya geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus mevkidaşı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği görüşmede, “Suriye’deki gelişmeleri ele almamız rahatlama getirecek” şeklinde konuştu.
Takip et
Dünyanın gözü buluşmada!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in daveti üstüne günübirlik çalışma ziyareti kapsamında Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki Soçi şehrine geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taşıyan uçak, TSİ 14.30’da Soçi Uluslararası Havaalanına indi. Erdoğan, Putin ile bir araya geleceği Sanatoryum Rus’a hareket etti.

Erdoğan’a Soçi ziyaretinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve MİT Başkanı Hakan Fidan eşlik ediyor.

Dünyanın gözü buluşmada!

Kritik zirvenin gündemi

Son 2 hafta içinde ikinci defa yüz yüze görüşme gerçekleştirecek olan liderler, baş başa görüşmenin sonrasında heyetlerarası görüşmeye katılacak. Erdoğan ve Putin Türkiye-Rusya ikili ilişkilerinin yanı sıra güncel küresel ve bölgesel meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunacak. İki lider, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine beklenen operasyonu, Ukrayna tahılının ihracatı ve savaşın son vaziyeti ile son zamanda tansiyonun yükseldiği Dağlık Karabağ’ı ele alacak.

KREMLİN’DEN AÇIKLAMA

Kremlin yönetiminden Erdoğan ve Putin’in görüşmesine ilişkin yapılan açıklamada Görüşmede Suriye konusunun da ele alınacağı söylendi. Türkiye’nin dikkate alınan güvenlik endişeleri olduğu aktarıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.