Dünyanın En Pahalı Çorabı Sivas’tan Çıktı

Sivas'ta dolandırıcı olduğunu sonradan anladığı sahte polise 60 bin TL'lik altınını kaptırdı. Olayı polise ihbar eden kadın, emniyet güçlerinin şahsı yakalaması sonucunda altınlarına kavuştu.

Sivas’ta Hülya K. isimli bir vatandaş, kendisi polis olarak tanıtan Şükrü A. tarafından dolandırıldı. Sahte polis, Hülya K.’yı arayarak kuyumcu soygununda çalınan altınların Hülya K.’da olduğu ihbarını aldığını ve o altınların olayın aydınlatılması için istediği yere getirilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine paniğe kapılan yaşlı kadın, sahte polisin dediğini yaparak altınlarını , Şükrü A.’nın dediği noktaya bıraktı.


TELEFONLA ULAŞAMAYINCA DOLANDIRILDIĞINI FARK ETTİ

Altınları bıraktıktan sonra Şükrü A.’yi arayan Hülya K., şahsa ulaşamadı. Uzun süre bu olayın devam etmesi sonucunda Hülya K. dolandırıldığını anlayarak polis ekiplerini durumu bildirdi. Harekete geçen polis ekipleri, şahsın bir taksiye binerek Kahramanmaraş yönüne gittiğini öğrendi.

Sıcak takibe başlayan polis ekipleri şahsı, 320 kilometre sonra kontrol noktasında durdurarak yakaladı. Altınları arayan polisler, Hülya k.’ya ait altınları Şükrü K.’nın çorabının içinde buldu.

Gazetecilerin, ”İddialara ne diyeceksiniz?” sorusuna ”Yapmadım.” yanıtını veren zanlı, ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı