Dünyanın En Güvenilir Şehirleri İçinde İstanbul’un Yeri

Ekonomi İstihbarat Birimi (The Economist Intelligence Unit) tarafından her iki yılda bir dünyada gerçekleştirilen en güvenilir şehirler listesinde İstanbul 4 sıra birden yükseldi.

Ekonomi İstihbarat Birimi tarafından her iki yılda bir gerçekleştirilen dünyanın en güvenilir şehirleri araştırması sonucunda, İstanbul bir önceki araştırmanın sonuçlarına oranla 4 sıra birden yükselerek dünyanın en güvenilir 36. şehri oldu. Bir çok kriterin dikkate alındığı bu araştırma, nüfus yoğunluğu ve coğrafi konumu en önemli 60 şehir arasında gerçekleştirilmekte.

Dijital güvenlik, altyapı güvenliği ve sağlıkta güvenlik kriterlerinin baz alındığı araştırmalarda İstanbul artı ve eksi yönde eğilimler gösterdi. Altyapı güvenliğinde listenin 33. sırasına gelecek kadar güvenli olan İstanbul, dijital güvenlikte 33, sağlıkta güvenlikte 43. sırada yer alırken şehrin ortalamasını kişisel güvenlik oranı düşürdü.

KİŞİSEL GÜVENLİKTE 48. SIRADA

Kişisel güvenlik etkeninin en önemli etkenlerden birisi olduğu bu araştırmada İstanbul 48. sırada yer aldı. En güvenilir şehirler listesinde ilk 5 sırayı ise Tokyo, Singapur, Osaka, Amsterdam ve Sidney aldı. En güvenilir şehirler listesinde aynı zamanda ilk beşe Avrupa’dan sadece Amsterdam girebildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı