Dünyanın en büyük tuval resmi 62 milyon dolara satıldı!

Dünyanın en büyük tuval resmi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde bulunan Leila Heller Gallery’de 62 milyon dolara satıldı.
Takip et
Dünyanın en büyük tuval resmi 62 milyon dolara satıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyanın en büyük tuval resmi, Dubai müzayedesinde 62 milyon dolara satıldı ve bu da onu en pahalı sanat eserleri arasına soktu. Jafri, bu eserle Jeff Koons, David Hockney ve dijital sanatçı Beeple’ın sonrasında yaşayan dördüncü en pahalı sanatçı oldu.

“Journey of Humanity” ortalama olarak dört NBA basketbol sahası büyüklüğünde. Eser, Covid-19 salgınından etkilenen çocuklara para toplamak maksadıyla İngiliz ressam Sacha Jafri tarafından yapıldı. Tamamlanması 7 ay süren tablo, 17 bin metrekare büyüklüğünde.

Dünyanın en büyük tuval resmi 62 milyon dolara satıldı!

Sanat eseri, dünyanın en büyük sanat tuvali için Guinness Dünya Rekorunu elinde tutuyor. Jafri, tuvalin dört bağlantılı bölüme ayrıldığını, ilki “Dünyanın ruhunu” temsil ettiğini ve diğerlerinin doğaya, insanlığa ve daha geniş evrene atıfta bulunduğunu belirtti.

GELİR HAYIR KURUMLARINA BAĞIŞLANACAK

Satıştan elde edilen gelir Dubai Cares, UNICEF, UNESCO ve Global Gift Foundation dahil olmak üzere çeşitli hayır kurumlarına aktarılacak.

Prens William ile beraber seçkin İngiliz yatılı okulu Eton’da eğitim gören ressamın eserinin yeni sahibi Altius Gestion International Holding’in CEO’su Andre Abdoune, yaptığı basın açıklamasında, Jafri’nin tabloya koyduğu sevginin inanılmaz olduğunu belirtti. İş insanı, “Çocukken yiyecek hiçbir şeyim yoktu. Yaşamım boyunca çocuklara yardım etmeyi hedefledim” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.