Dünyada yeni krizin adı Tuvalet kağıdı

Tuvalet kağıdı ve benzeri ürünlerin en büyük ham madde üreticilerinden Brezilyalı Suzano, sevkiyatlarda konteyner krizi olduğunu söyleyerek tedarik sıkıntısı yaşanabileceği uyarısı yaptı
Takip et
Dünyada yeni krizin adı Tuvalet kağıdı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Suzano CEO’su Walter Schalka bir mülakatta sevkiyatlar için gereken konteyner talebinin arttığını ve bu vaziyetin firma sevkiyatlarında gecikmelere neden olabileceğini belirtti. Schalka sevkiyat sıkıntısının kartopu gibi büyüyerek devam edebileceğini dile getirdi.

KARANTİNA DÖNEMİNDE BAŞLADI

Konteyner sıkıntısı, pandemi sebebiyle karantinaların arttığı ve tüketicilerin panik alımlarıyla ürün stokladığı dönemde yaşandı. Schalka firmanın mart ayında ihracatının tahminlerin üstünde azalma riski olduğunu ve bazı sevkiyatların nisana kayabileceğini bildirdi.

ENFLASYONA DA YANSIYABİLİR

Küresel piyasalarda son zamandaki nakliyat problemleri özellikle gıda ve tarımsal ürünlerde sıkıntılara neden oluyor. Konteyner krizi de özellikle Çin’den gelen yoğun talebin etkisiyle aylardır gündemi meşgul ediyor. Konteyner krizi navlun bedellerini artırmaya devam ederse enflasyona da yansıması olması bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.