Dünyada Kazandığı Parayı Uzaya Yatırmaya Başladı

Dünyada en çok servete sahip olanlar sıralamasında birincilik koltuğunda oturan Amazon'un kurucu ismi, parasını uzayda değerlendirmeye başladı.

Son dönemlerde küresel piyasalarda yaşanan çalkantılı süreç, yatırımcıyı kara kara düşündürüyor. Birçok kişi parasını nerede değerlendireceğini bilemezken Amazon’un kurucu isminden sürpriz bir hamle geldi. Yeryüzünde en çok servete sahip kişiler sıralamasında birincilik koltuğunda oturan Jeff Bezos, dünyadan umudunu kestiğini belirterek bütün yatırımlarını uzaya yaptığını duyurdu.


İnsanların gelecekte dünyada mı yoksa uzayda mı yaşamak isteyeceğini seçebileceği bir duruma geleceğini belirten Jeff Bezos, büyük bir kumar oynayarak bütün yatırımını uzaya yapmaya başladı. Dünyada nüfusun hızla arttığına ve bunun da zamanla çevre felaketlerini tetikleyeceğini belirten Bezos, alternatif yaşam alanlarının oluşturulması gerektiğine inanıyor. Bu alternatifin de uzay olduğuna inanan Bezos, bütün parasını bu alandaki yatırımlarda değerlendirmeye karar verdi.

EKONOMİSTLER “ÜTOPİK” OLARAK DEĞERLENDİRİYOR

Sahip olduğu servetle dudak uçuklatan Bezos’un yaptığı hamle, ekonomi uzmanları tarafından “Ütopik” olarak değerlendiriliyor. Bezos ise hedeflerini gerçekleştireceğine inancının tam olduğunu belirterek ihtiyacı olan tek şeyin zaman olduğuna dikkat çekti. Yeryüzünde ne çok servete sahip kişi olan Bezos, 170 milyar dolarlık bir serveti idare ediyor. Betos’un ardından ikinci sırada 103 milyar dolarlık dolarlık servetiyle Bill Gates yer alıyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı