adplus-dvertising

Dünyaca ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Hollywood’un en sevilen yüzlerinden olan ünlü oyuncu Kirstie Alley 71 yaşında hayatını kaybetti
Takip et
Dünyaca ünlü oyuncu hayatını kaybetti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Alley’nin hayatını kaybettiğini çocukları William “True” Stevenson ve Lillie Price Stevenson, sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımla doğruladı. Alley’nen menajeri de ölüm haberlerinin gerçeği yansıttığını bildirdi.

Dünyaca ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Ailesinden yapılan açıklamaya göre Alley’ye kısa süre önce kanser teşhisi konulmuştu ve Florida’daki Moffitt Kanser Merkezi’nde tedavi görüyordu.

Dünyaca ünlü oyuncu hayatını kaybetti

KANSER SAVAŞINI KAYBETTİ

Oyuncunun kansere yakalandığı ve hastalıkla kısa süren bir savaşın ardından hayatını kaybettiği bildirildi. Çocukları ölüm haberini “İnanılmaz bir insan ve sevgi dolu bir anne olan Kirstie Alley’yi kaybettik” diyerek oyuncunun kendi sosyal medya hesabından paylaştılar.

Dünyaca ünlü oyuncu hayatını kaybetti

“Dünyanın en ücra noktalarında bulunan dostlarımıza. İnanılmaz, cesaretli ve sevgi dolu annemizin kısa süre önce tespit edilen kanseri nedeniyle hayatını kaybettiğini üzüntüyle duyuruyoruz” denilen açıklamada, Alley’nin hayatını kaybederken yanında ailesi ve arkadaşları bulunduğu bildirildi.

Dünyaca ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Alley’nin çocukları, “O ekranda ne kadar ikonikse, ondan daha iyi bir anne ve büyükanneydi” yazdı.

Dünyaca ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Alley’nin eski eşi oyuncu Parker Stevenson ölüm haberinden sonra, “Birlikte geçirdiğimiz yıllar, iki müthiş çocuğumuz ve torunlarımız için minnettarım. Özleneceksin” ifadelerini kullandı.

Alley’nin arkadaşlarından John Travolta da veda mesajında, “Kirstie sahip olduğum en özel ilişkilerden biriydi. Birbirimizi yine göreceğiz” dedi.

Dünyaca ünlü oyuncu hayatını kaybetti

KRISTIE ALLEY KİMDİR?

1991 yılında hem, Cheers dizisindeki rolüyle hem Emmy hem de Altın Küre alan oyuncu, 1997’den 2000′ e kadar da NBC sitcom’u Veronica’s Closet’te rol almış ve yine Altın Küre ile Emmy’ye aday gösterilmişti.

Dünyaca ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Kirstie Alley uzun yıllar kendisi gibi oyuncu olan Parker Stevenson’la evliydi, çiftin iki çocuğu var

Dünyaca ünlü oyuncu hayatını kaybetti

CHEERS DİZİSİNDEKİ ROLÜYLE BÜYÜK BAŞARI YAKALADI

Wichita, Kansas’ta doğup büyüyen Alley, okulu bırakıp Los Angeles’a taşınmadan önce Kansas Eyalet Üniversitesi’ne gitti. Alley, 1970’den 1977’ye kadar lise aşkıyla ve 1983’ten 1997’ye kadar da aktör Parker Stevenson ile evli kaldı. Alley’nin en büyük çıkışını yaptığı rolü, 1987’de NBC’nin hit dizisi Cheers’da canlandırdığı Rebecca Howe karakteriydi. Karakter Shelley Long tarafından canlandırılıyor ve çok seviliyordu. Kirstie, dizinin kadrosuna Long’un ayrılmasından sonra, yapım popülaritesinin zirvesindeyken katıldı. Alley, bu rolüyle 1991’de, en iyi başrol oyuncusu dalında Emmy kazanacaktı.

Yıldız oyuncu 1993’te, CBS TV filmi David’s Mother’da başrolü oynadı ve en iyi başrol oyuncusu olarak ikinci bir Emmy daha aldı. 1997’de suç draması dizisi The Last Don’daki çalışmasıyla bir Emmy adaylığı daha kazandı ancak ödüle ulaşamadı. Alley, 1980’ler ve 1990’lar boyunca çeşitli filmlerde rol aldı. Bunlar arasında, Bakın Kim Konuşuyor film serisi, ilk filmi olan Star Trek II: The Wrath of Khan (1982), Summer School (1987), Sibling Rivalry (1990), It Takes Two (1995), For Richer or Poorer (1997) ve Drop Dead Gorgeous (1999) yer alıyor.

Dünyaca ünlü oyuncu hayatını kaybetti

EN BÜYÜK ÇIKIŞI BAK ŞU KONUŞANA FİLMİYLE OLDU

Kirstie Alley, 1989 yapımı Look Who’s Talking – Bak Şu Konuşana filmiyle en büyük çıkışını yapacaktı. Çok sevilen bir komedi olan filmde Alley, içsel düşünceleri Bruce Willis tarafından seslendirilen bir bebeğin annesini oynamıştı. Filmin devam filmi de çekildi ve büyük başarı sağladı. Dünya aslında onu bu filmlerde canlandırdığı biraz sakar ama bir yandan da fedakârlığıyla göz dolduran çalışan anne karakteriyle sevecekti. Bu iki filmde başrolü paylaştığı John Travolta ilerleyen yıllarda yıldız oyuncunun en iyi dostlarından ve sırdaşlarından bir haline gelecekti.

JOHN TRAVOLTA’YI YIKAN SON ÖLÜM

68 yaşındaki Hollywood yıldızı John Travolta, bu ölümle yıkıldı. Travolta, eşi Kelly Preston’ı, 2020 yılının temmuz ayında, henüz 57 yaşındayken kanserden kaybetmişti. Travolta’nın uluslararası çapta büyük bir oyuncu olmasını sağlayan efsane film Grease’deki rol arkadaşı oyuncu ve şarkıcı Olivia Newton-John da bu ağustosta 73 yaşında ölmüştü. Kirstie Alley’nin kaybı John Travolta için son darbe oldu ve yetenekli oyuncu bu dünyadaki en iyi dostlarından birinin daha acısını yaşadı.

Instagram hesabından Kirstie Alley’nin bir fotoğrafını paylaşan Travolta “Seni seviyorum” diye seslendiği ve ruh eşi olarak adlandırdığı Alley için “Onunla olan ilişkim sahip olduğum en özel ilişkilerden biriydi. Seni seviyorum Kirstie. Bir gün yeniden görüşeceğimizi biliyorum.” diye yazdı.

Dünyaca ünlü oyuncu hayatını kaybetti

“NEREDEYSE KAÇIP JOHN’LA EVLENİYORDUM. ONU SEVDİM, HALA ONU SEVİYORUM”

Alley, 2018 yılında 68 yaşındaki Travolta’ya olan romantik ilgisinden bahsetmişti. Alley, kendisi gibi Scientology Kilisesi’nin bir üyesi olan aktör için “Sanırım Travolta’yı öptüm. Neredeyse kaçıp John’la evleniyordum. Onu sevdim, hala onu seviyorum. Evli olmasaydım gidip onunla evlenirdim ve kendi uçağı olduğu için onunla uçağa binerdim.” demişti. Alley, o sırada Parker Stevenson ile evli olduğu için ne kendisinin ne de Travolta’nın birbirlerine karşı romantik içgüdülerine göre hareket etmediklerini açıkladı ve 1997’de Kiristie Stevenson’dan boşandığında Travolta, 2020’de kanserden kaybedeceği merhum eşi Kelly Preston ile evlendi.

Dünyaca ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.