Dünyaca Ünlü Bankadan Büyük Küçülme!

Deutsche Bank, 3 yıllık süreçte yaklaşık 18 bin kişiyi işten atacak. Şirketin son 1 yılda 22 milyar Euro zarar ettiği açıklandı.

Sadece Almanya’nın değil dünyanın en önemli bankalarından biri olan Deutsche Bank, çok konuşulacak bir karar aldı. Dev şirket bu bağlamda 3 yıllık süreç içerisinden 18 binden fazla çalışanının işine son verme kararı aldı.

Kurumdan yapılan açıklamada, uzun süredir piyasalarda dolanan dedikodular teyit edilirken şirketin dünyanın en önemli borsaları olan New York ve Londra’daki hisse alımı ve satımı işlemlerinin durdurulacağı belirtildi. Bankanın yalnızca bu yapılanmalar nedeniyle 2 milyar Dolar’dan fazla zarar edeceği ifade ediliyor. 91 bin çalışana sahip dev şirketin daha sonrası dönemde bu sayıyı 65 bin civarına çekeceği de konuşuluyor.

22 MİLYAR EURO ZARAR ETTİ

Şirket dünya çapındaki müşterilerinin kafalarında soru işareti kalmamasını isterken, yeniden yapılanma ile köklerine döneceklerinin vurgusunu yaptı. İlk işlemini 1870 yılında yapan bankanın 1 yılda 22 milyar Euro zarar ettiği ve sermayesinin 16 milyar Euro civarlarına gerilediği belirtiliyor. Bankanın ismi, geçtiğimiz sene yapılan şirket baskını ile ön plana çıkmıştı. Polis ekipleri, kara para aklandığı iddialarının ardından şirketin genel merkezine bir baskın düzenlemişti. Bu süreçte şirketin hisselerinde ciddi bir düşüş yaşanmış ve önü alınamamıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı