Wagner lideri: Türk vatandaşının naaşını ülkesine gönderdik

Rusya’nın paralı asker grubu Wagner, Ukrayna’da yaşamını yitiren ABD ve Türkiye vatandaşı iki kişinin cenazelerinin ülkelerine gönderdiğini açıkladı. Wagner lideri Prigozin, Türk bayraklı tabutun önünde çekilen fotoğrafını paylaştı.

Rusya'nın paralı asker grubu Wagner, dün, Ukrayna'nın Bahmut şehrinde çatışmada yaşamını yitiren bir ABD vatandaşı ve bombalanan bir binada ölü bulunan bir Türk vatandaşının cansız bedenlerini ülkelerine geri yolladığını açıkladı.

Wagner grubu askerlerinin, bir videoda iki tabutu kapadıkları ve birini ABD bayrağına, diğerini de Türk bayrağına sardıkları görüldü.

Wagner'in kurucusu Yevgeniy Prigojin, "Bir ABD'li ve bir Türk'ün cansız bedenlerini tutsaklar ile beraber geri yolluyoruz" şeklinde konuştu.

ÖLEN DİĞER TÜRK'ÜN CESEDİ ÇIKARILAMADI

Prigojin, ABD vatandaşının Bahmut'ta savaşırken yaşamını yitirdiğini, Türk vatandaşının ise gene Türk vatandaşı bir kadın ile birlikte Ukrayna güçleri tarafından vurulan bir binanın kalıntıları altında bulunduğunu fakat kadının cansız bedeninin çıkarılamadığını belirtti.

Wagner, ölen ABD vatandaşının eski ABD Özel Hava Kuvvetleri askeri Nicholas Maimer olduğunu söyledi. Türk'ün kimliği ise açıklanmadı.

Wagner lideri: Türk vatandaşının naaşını ülkesine gönderdik
Bizi Takip Edin

Bize Katılın